Wiele wskazuje, że przed włodarzami MOUZ okres wytężonej pracy. Wszak bardzo prawdopodobne, że w podległej niemieckiej organizacji dywizji CS:GO dojdzie do kadrowych przetasowań. Te mają zresztą objąć nie tylko graczy, ale również i sztab szkoleniowy.

Myszy bez trenera?

Jak podaje Elliott "aizyesque" Griffiths z serwisu Jaxon, obóz popularnych Myszy opuścić ma dotychczasowy trener, Torbjørn "mithR" Nyborg. Duńczyk trafił do zespołu nieco ponad rok temu i doprowadził go m.in. do wicemistrzostwa europejskiego DreamHack Masters Winter 2020. Jego podopieczni brali również udział w niedawnym Intel Extreme Masters Winter 2021, tam jednak kompletnie zawiedli, odpadając już po dwóch spotkaniach. Niewykluczone, że ten turniej był pożegnaniem Nyborga z drużyną. Ten bowiem miałby opuścić MOUZ i podjąć pracę w innym miejscu, w którym mógłby w większym stopniu skupić się na pracy z młodymi zawodnikami.

Ewentualne odejście mithaR miałoby być kolejnym elementem kadrowej rewolucji, która szykowana jest w niemieckiej organizacji. Wiele mówi się wszak, że Robin „ropz” Kool już za chwilę wyląduje w FaZe Clanie, gdzie miałby ponownie spotkać się z Finnem "karriganem" Andersenem. Ponadto na wylocie mieliby znajdować się również Frederik „acoR” Gyldstrand oraz prawdopodobnie Aurimas „Bymas” Pipiras. W ich miejsce MOUZ zaangażowałoby natomiast dwóch członków swojej akademii, Jona „JDC” de Castro i Adáma „torzsiego” Torzsása, a także dość niespodziewanie Nathana „NBK-” Schmitta, który jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadał przenosiny na scenę VALORANTA.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, tak będzie prezentować się skład CS:GO MOUZ:

David „frozen” Čerňanský
Christopher „dexter” Nong
Jon „JDC” de Castro
Ádám „torzsi” Torzsás
Nathan „NBK-” Schmitt