Wiele wskazuje, że MOUZ może być kolejną drużyną, którą w czasie przerwy między sezonami 2021 i 2022 czekać może prawdziwa kadrowa rewolucja. Jak bowiem podaje Guillaume „neL” Canelo z 1pv, swoje dotychczasowe miejsca może zachować tylko dwóch reprezentantów niemieckiej organizacji.

Miał być VALORANT, a będzie skład MOUZ w CS:GO?

W owej dwójce znaleźliby się jedna z gwiazd zespołu, David "frozen" Čerňanský, a także pełniący rolę prowadzącego Christopher "dexter" Nong. Według informacji francuskiego dziennikarza poza drużyną znaleźliby się natomiast Frederik "acoR" Gyldstrand oraz prawdopodobnie Aurimas "Bymas" Pipiras, którzy w trakcie ostatnich trzech miesięcy wypracowali rating 1,04 i pod tym względem wyprzedzali tylko wspomnianego dextera. Ponadto w podanym przez neLa składzie ujęty nie został Robin "ropz" Kool, ale to akurat nie dziwi. Wszak od dawna wiele mówi się o tym, że Estończyk będzie kontynuować swoją karierę w G2 Esports lub FaZe Clanie, chociaż w ostatnich dniach większa liczba ekspertów zaczęła wskazywać FaZe jako faworyta do przeprowadzenia tego transferu.

A nie ulega wątpliwości, że strata ropza będzie dla MOUZ bolesna. Kto więc ma pomóc w choćby częściowym załataniu powstałej w ten sposób wyrwy? Niespodziewanie w trakcie zaawansowanych rozmów z popularnymi Myszami ma znajdować się Nathan "NBK-" Schmitt, który jeszcze w czerwcu zapowiadał przenosiny na scenę VALORANTA. Niemniej aż do dziś Francuz nie znalazł żadnej ekipy i możliwe, że ostatecznie zdecyduje się pozostać przy CS:GO. Poza nim w zespole miałby znaleźć się Ádám "torzsi" Torzsás, czyli najskuteczniejszy zawodnik MOUZ NXT. Z akademii miałby przybyć także ewentualny następca Bymasa i na ten moment faworytem wydaje się Jon "JDC" de Castro, chociaż Canelo nie wyklucza, iż finalnie wybór włodarzy może paść na innego członka drugiej drużyny.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, tak będzie prezentować się skład CS:GO MOUZ:

David "frozen" Čerňanský
Christopher "dexter" Nong
Jon "JDC" de Castro
Ádám "torzsi" Torzsás
Nathan "NBK-" Schmitt
Torbjørn "mithR" Nyborg (trener)