Od pewnego czasu wiemy, że Anonymo Esports przed startem sezonu 2022 czeka mała kadrowa rewolucja. Dotychczas jednak nie było pewności, kogo konkretnie ona dotknie, a kto mimo wszystko pozostanie w zespole CS:GO. Dziś jednak wydajemy się nieco mądrzejsi w tej kwestii.

Dwa nowe nabytki w Anonymo?

Najpierw nowy kształt drużyny na oficjalnym Discrodzie Anonymo zdradził założyciel organizacji, Mateusz "Sówek" Kowalczyk. Ten co prawda kojarzony jest z publikowania postów mających w zamierzeniu być zwykłym trollowaniem, ale prawdopodobnie tym razem tak nie jest. W swoim artykule wskazuje na to Sport.pl, które miało potwierdzić informacje Sówka w niezależnych od ANO źródłach. To może więc oznaczać, że w nadchodzących rozgrywkach pod banderą ekipy nie będą występować ani przebywający już od jakiegoś czasu na ławce rezerwowych Kacper "Kylar" Walukiewicz, ani też pozyskany zaledwie dwa miesiące temu Karol "rallen" Rodowicz. Nie będzie też Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, ale to akurat nie dziwi, bo potwierdzono, że jego wygasająca z końcem roku umowa nie zostanie przedłużona.

W zespole pozostaną za to obecni już wcześniej Paweł „innocent” Mocek, Patryk „Demho” Tomaszewski oraz Michał „snatchie” Rudzki. Poza nimi barw Anonymo bronić ma Oskar "oskarish" Stenborowski, który już od jakiegoś czasu wspomagał skład jako zmiennik i był m.in. obecny podczas zwycięskiego Gdańsk Games 2021. Ostatni wolny fotel zająć ma Arek "Vegi" Nawojski, czyli były zawodnik PACT, Virtus.pro oraz Izako Boars. Co ciekawe, według Sport.pl rozbudowany zostanie też sztab szkoleniowy. Od teraz Adrian „imd” Pieper ma korzystać ze wsparcia asystenta, którym zostanie prawdopodobnie znany z esportowych transmisji, gdzie pełnił rolę komentatora, Damian "Xo" Gołembiewski.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Anonymo Esports będzie prezentować się następująco:

Paweł „innocent” Mocek
Patryk „Demho” Tomaszewski
Michał „snatchie” Rudzki
Oskar "oskarish" Stenborowski
Arek "Vegi" Nawojski
Adrian „imd” Pieper – trener