STS
Snax Anonymo Esports
fot. ESL/Adam Łakomy

Snax opuszcza Anonymo!

Gdy na początku grudnia Anonymo Esports ogłosiło, iż Janusz „Snax” Pogorzelski został na własne życzenie przesunięty na ławkę rezerwowych, spotkało się to ze sporym zdziwieniem. Ale na tym nie koniec – dziś rodzima organizacja oficjalnie potwierdziła, że wraz z końcem roku drogi jej i doświadczonego zawodnika definitywnie się rozejdą. Odmienna wizja powodem zakończenia współpracy – […]

Gdy na początku grudnia Anonymo Esports ogłosiło, iż Janusz „Snax” Pogorzelski został na własne życzenie przesunięty na ławkę rezerwowych, spotkało się to ze sporym zdziwieniem. Ale na tym nie koniec – dziś rodzima organizacja oficjalnie potwierdziła, że wraz z końcem roku drogi jej i doświadczonego zawodnika definitywnie się rozejdą.

Odmienna wizja powodem zakończenia współpracy

W związku z inną wizją budowy składu na rok 2022 wspólnie postanowiliśmy rozwiązać umowę i umożliwić Januszowi wybór jego własnej drogi – potwierdzili przedstawiciele Anonimowych w opublikowanym dziś oświadczeniu. – Nie ma słów, które opiszą spędzone wspólnie chwile i przeżyte przygody. I w dobrych, i w złych chwilach pokazywałeś wytrwałość oraz chęć walki, za którą możemy jedynie podziękować. Tak więc dziękujemy za rok pełen emocji, wyzwań i wspólnej wędrówki ku marzeniom. Powodzenia, WUC! – dodali. Tym samym dobiegła końca trwająca jedenaście miesięcy przygoda 28-latka z organizacją, z którą nie udało mu się ostatecznie osiągnąć zamierzonych celów.

„Nie jest mi do śmiechu”

Pogorzelski i jego koledzy z Anonymo najwięcej radości sprawili nam przy okazji Flashpoint Season 3. To właśnie wtedy ekipa rozegrała wygrany (i później powtórzony) mecz z Ninjas in Pyjamas, tocząc później boje także m.in. z DBL Poney oraz Complexity Gaming. Niemniej krótko po tym turnieju rozpoczęły się problemy ekipy, w której doszło do aż dwóch zmian. A potem do kolejnych dwóch. Efektów w postaci wyników jednak nie było, bo Snax i spółka swoją przygodę z jesienną odsłoną ESL Mistrzostw Polski zakończyli w półfinale, chociaż wydawali się faworytami do zdobycia tytułu. Potem zawiedli oni również podczas ESL Pro League Conference Season 15, gdzie nie udało im się włączyć do walki o awans.

Krótko po tej ostatniej imprezie Snax ogłosił, że bierze przerwę od gry. – Startując z nową drużyną, wyznaczyłem sobie cele, uważałem, że bez problemu jesteśmy w stanie je zrealizować, ale jednak okazało się inaczej. Po ESL Conference wchodząc na TS-a czy CS-a czułem zwątpienie i nie otrzymywałem od gry takiej radości jak zawsze – przyznał. Mimo to podczas niedawnego Gdańsk Games wsparł on swój zespół i nawet sięgnął wraz z nim po mistrzowskich puchar. Niemniej odbierając go, Pogorzelski nie wykazywał szczególnej radości, co później wyjaśnił tak: – Nie sądzę, żeby drużyna chciała, żebym wrócił do pierwszego składu po przejściu na ławkę, więc nie jest mi do śmiechu.

Aktualnie skład Anonymo Esports prezentuje się następująco:

  • Paweł „innocent” Mocek
  • Patryk „Demho” Tomaszewski
  • Karol „rallen” Rodowicz
  • Michał „snatchie” Rudzki
  • Adrian „imd” Pieper – trener
  • Kacper „Kylar” Walukiewicz – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

10. urodziny ESL Polska – dekada sportu elektronicznego w Polsce

Za ESL Polska dekada działalności na rynku. To czas, w którym firma przeszła daleką drogę budując wizerunek sportu elektronicznego w Polsce. Od rozpoc...