Jeżeli ma się tak duże doświadczenie i przy okazji dość pokaźną listę osiągnięć, to nie można zbyt długo pozostawać bezrobotnym. Trudno się zatem dziwić, że nowego pracodawcę całkiem szybko znalazł Damien "maLeK" Marcel. Były szkoleniowiec sekcji CS:GO G2 Esports, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, od wczoraj jest członkiem Evil Geniuses.

Z poprzednim pracodawcą 35-latek współpracował aż 3 lata. W tym czasie odnosił mniejsze i większe sukcesy, ale stabilności jego ekipie nie udało się uzyskać. maLeK będąc trenerem G2, doprowadził swoich podopiecznych do zdobycia wicemistrzostwa chociażby ESL Pro League Season 9, Intel Extreme Masters Katowice 2020, Intel Extreme Masters Cologne 2021 czy PGL Major Stockholm 2021. Kilka tygodni temu stało się jednak jasne, że maLeK musi szukać dla siebie nowego miejsca.

maLeK za sterami

I cóż, ze znalezieniem nie miał problemu. Damien Marcel został już oficjalnie zaprezentowany jako główny szkoleniowiec Evil Geniuses. W amerykańskiej organizacji trwa właśnie przebudowa dywizji Counter-Strike'a. Francuski szkoleniowiec jest pierwszym nowym elementem odświeżonego składu. Ponadto aktualnie znajdują się w nim również Vincent "⁠Brehze⁠" Cayonte i Tsvetelin "⁠CeRq⁠" Dimitrov.

Triumfatorzy Majora trafią do EG?

Jeśli wierzyć krążącym plotkom, do składu mają też trafić Jake „Stewie2K” Yip i Timothy „autimatic” Ta. Obaj byli częścią Cloud9, które w 2018 roku zatriumfowało na Majorze. Stewiego2K w ostatnim czasie mogliśmy oglądać pod banderą Teamu Liquid. autimatic z kolei rywalizował na scenie VALORANTA.