Kończący się rok był dla Evil Geniuses, delikatnie mówiąc, niezbyt udany. Już jakiś czas temu północnoamerykańska organizacja zapowiedziała więc gruntowny remont swojej dywizji CS:GO, rozstając się wówczas m.in. z Michałem "MICHEM" Müllerem.

Dwaj mistrzowie świata w Evil Geniuses?

Poza Polakiem ze Złymi Geniuszami pożegnali się również Peter "stanislaw" Jarguz oraz Owen "oBo" Schlatter. Swoje miejsca zachowali natomiast Tsvetelin "⁠CeRq⁠" Dimitrov i Vincent "⁠Brehze⁠" Cayonte, chociaż ich przyszłość pozostawała niejasna. Tyczyło się to szczególnie Amerykanina, który ostatnimi czasy łączony był nawet z porzuceniem Counter-Strike'a i przeniesieniem się na scenę VALORANTA, gdzie jego usługami mieli zainteresować się 100 Thieves. Niemniej według informacji Guillaume „neLa” Canelo z 1pv Cayonte ostatecznie pozostanie przy CS:GO i stanie się częścią składu EG na sezon 2022. Składu, za który ma być odpowiedzialny nowy trener, Damien "maLeK" Marcel.

Francuz niedawno doprowadził G2 Esports do wicemistrzostwa świata i teraz ma przejąć stery Damiana "dapsa" Steele'a, by przywrócić Evil Geniuses świetność. Pomóc mu w tym mają dwa nowe nabytki, Jake "Stewie2K" Yip i Timothy "autimatic" Ta. Obaj Amerykanie w 2018 roku sięgnęli wraz z Cloud9 po triumf na Majorze, ale potem ich drogi rozeszły się. Ten pierwszy ostatnimi czasy reprezentował barwy Teamu Liquid, drugi natomiast występował w VALORANCIE jako gracz T1. Teraz jednak neL podaje, że prowadzą oni zaawansowane rozmowy z EG i bardzo prawdopodobne, że spotkają się ponownie pod wspólną banderą. Nadal nie wiadomo natomiast, kto zająłby ostatni wolny w zespole fotel.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Evil Geniuses będzie wyglądać następująco:

Vincent "⁠Brehze⁠" Cayonte
Tsvetelin "⁠CeRq⁠" Dimitrov
Jake "Stewie2K" Yip
Timothy "autimatic" Ta
Damien "maLeK" Marcel (trener)