Właśnie zyskaliśmy kolejny argument, by w 2022 roku uważnie przyglądać się La Ligue Française. Głównym trenerem jednego z uczestników ligi francuskiej został bowiem Adrian "Zetural" Dziadkowiec, który w ostatnim czasie pracował z PDW.

W CV Dziadkowca do tej pory nie było żadnej współpracy z zagranicznymi drużynami. Ten współpracował natomiast między innymi z devils.one i 7more7 Pompa Teamem. Ostatnio był głównym szkoleniowcem PDW. Wraz z tą drużyną wygrał Ultraligę i wystąpił na European Masters. Podopieczni Zeturala  na międzynarodowych zawodach dotarli do play-offów, ale w pierwszej rundzie przegrali wówczas z BIG.

W połowie listopada kontrakt Zeturala dobiegł końca. Wszystko wskazywało na to, że rodzimy trener będzie musiał szukać nowego pracodawcy. Wszystko dlatego, że już wcześniej pojawły się informacje sugerujące, że PDW nie będzie obecne na scenie LoL-a w 2022 roku.

Zetural kolejnym Polakiem w LFL

Teraz wiemy już, że Zetural postawił na francuską scenę League of Legends. Adrian Dziadkowiec został bowiem głównym szkoleniowcem Teamu Oplon, który niedawno awansował do LFL z drugiej dywizji. Choć oficjalnie nie zaprezentowano jeszcze żadnego zawodnika ekipy, to informacje na ten temat zdradza Global Contract Database. W bazie prowadzonej przez Riot Games możemy znaleźć informacje, że dżunglerem kolektywu będzie Bruno "Bruness" Freund. On i Zetural mieli okazję współpracować m.in. pod banderą 7more7 Pompa Teamu czy PDW.

Tak najpewniej będzie prezentował się skład Teamu Oplon na LFL 2022 Spring:

Aymeric "Darlik" Garçon
Bruno "Bruness" Freud
Pengcheng "Peng" Shen
Alan "Tiger" Roger
Batuhan "Absolute" Okta
Adrian "Zetural" Dziadkowiec

LFL 2022 Spring rozpocznie się 12 stycznia. W pierwszej rundzie podopiecznych Zeturala czekają dwie trudne przeprawy, gdyż na ich drodze staną Team BDS Academy i Misfits Premier. Pełny harmonogram inauguracyjnego tygodnia możecie znaleźć tutaj.