Kadrowa rewolucja w Teamie Liquid rozpoczęła się już kilka dni temu, gdy organizacja oficjalnie potwierdziła odsunięcie od składu aż trzech zawodników. Dziś jednak, tuż po Bożym Narodzeniu, rozpoczęto uzupełnianie powstałych luk, angażując pierwszego nowego gracza.

Nowy snajper w Liquid

Owym zawodnikiem okazał się Joshua "oSee" Ohm, który przez ostatni rok reprezentował barwy Extra Salt i niedawno mógł z zespołem tym świętować awans na Intel Extreme Masters Katowice 2022 oraz do ESL Pro League Season 15. Niemniej dziś wiemy już, że na obu tych imprezach pojawi się pod nową banderą. – Mogę z radością ogłosić, że dołączam do Teamu Liquid. O moich byłych już kolegach mogę mówić same dobre rzeczy. Te chłopaki zawsze były dla mnie niczym rodzina i będę życzył im powodzenie. Rok 2021 to był dla mnie dopiero początek i nadeszła pora, by znowu zabrać się do roboty – nie krył ekscytacji 22-latek, który w Liquid pełnić będzie rolę głównego snajpera.

Tym samym zajmie on miejsce Gabriela "FalleNa" Toledo, czyli jednego z trzech strzelców, którzy 21 grudnia wylądowali na ławce rezerwowych. Co ciekawe, jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że następcą doświadczonego Brazylijczyka zostanie jego rodak, Vinicius "VINI" Figueiredo, tym bardziej że jego dotychczasowy klub, FURIA Esports, potwierdził, iż nie wiąże z Latynosem planów na przyszłość. Finalnie jednak postawiono na pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych oSee, który oficjalny debiut pod nową banderą zaliczy prawdopodobnie przy okazji wspomnianego IEM Katowice. Według ostatnich doniesień jego następcą w Extra Salt ma zostać natomiast Paytyn "junior" Johnson.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
Keith „⁠NAF⁠” Markovic
Joshua "oSee" Ohm
Eric „⁠adreN⁠” Hoag (trener)