Po kilku tygodniach plotek część dziennikarskich doniesień znalazła swoje potwierdzenie. Team Liquid ogłosił bowiem, że trzech zawodników dywizji Counter-Strike'a znalazło się na ławce rezerwowych, niemniej na razie nie poznaliśmy jeszcze ich następców.

Trzech graczy siada na ławce Liquid

– Dziś idziemy naprzód. Grim, FalleN i Stewie nie są już członkami naszego podstawowego składu. Więcej informacji dostarczymy w kolejnych tygodniach za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych – ogłosił w lakonicznym oświadczeniu generalny menadżer Liquid, Steve "jokasteve" Perino. Tym samym potwierdził on, iż los takich graczy, jak Jacky "Stewie2K" Yip, Michael "Grim" Wince oraz Gabriel "FalleN" Toledo, jest przesądzony. Tak więc dopiero co zakończone światowe finały BLAST Premier 2021, podczas których TL finiszowało tuż za podium, były dla tej trójki prawdopodobnym pożegnaniem z organizacją. Tym bardziej że każdy z odsuniętych dziś zawodników był już łączony z przenosinami do innej ekipy.

W przypadku FalleNa sporo mówiło się o stworzeniu nowego brazylijskiego składu, w którym znaleźliby się też m.in. Fernando „fer” Alvarenga i Lincoln „fnx” Lau. Z kolei Stewie2k miałby trafić do Evil Geniuses, podczas gdy Grim ma być podobno kandydatem do zasilenia nowej drużyny Complexity Gaming. A co z Liquid? Cóż, tutaj już od pewnego czasu wszystko wydaje się jasne. Wiele źródeł podawało, że trzy zwolnione fotele mają przejąć powracający ze sceny VALORANTA Nick „⁠nitr0⁠” Cannella, związany dotychczas z Teamem Vitality Richard „⁠shox⁠” Papillon oraz zawodnik Extra Salt, Josh „⁠oSee⁠” Ohm. W związku z dzisiejszym ogłoszeniem wydaje się, że potwierdzenie wspomnianych wyżej transferów powinno nastąpić szybciej niż później.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
Keith „⁠NAF⁠” Markovic
Eric „⁠adreN⁠” Hoag (trener)