Jako że sezon 2021 na scenie Counter-Strike: Global Offensive zbliża się do końca, to wiele drużyn przygotowuje się do zmian kadrowych. W niektórych przypadkach będą to wyłącznie kosmetyczne poprawki, a w innych prawdziwe rewolucje. Roszady szykują się między innymi wśród brazylijskich drużyn i graczy. Gdzie trafią m.in. Vinicius "VINI" Figueiredo i Marcelo „coldzera” David?

Last Dance z VINIM?

Serwis DRAFT5 podaje, że ostatnim elementem układanki okrzykniętej mianem Last Dance będzie Vinicius "VINI" Figueiredo. Pod koniec listopada ogłoszono, że zawodnik nie będzie częścią FURII Esports w 2022 roku, ale szybko zaczęło się mówić o jego kolejnym pracodawcy. Brazylijczyka łączyło się bowiem z przebudowywanym składem CS:GO Teamu Liquid. Niedawne plotki dotyczące Josha „⁠oSee⁠” Ohma sprawiły jednak, że los VINIEGO znów stanął pod znakiem zapytania. Mówi się jednak, że dotychczasowy podopieczny FURII nie zostanie na lodzie. Jeśli wierzyć źródłom DRAFT5, Figueiredo może dołączyć do kolektywu, który połączy legendy brazylijskiej sceny. Rozmowy na temat transferu trwają, więc wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, czy zostały zakończone pomyślnie.

Skład drużyny, z którą łączony jest VINI ma wyglądać następująco:

  • Fernando "fer" Alvarenga
  • Gabriel "FalleN" Toledo
  • Lincoln "fnx" Lau
  • Ricardo "boltz" Prass
  • Vinicius "VINI" Figueiredo
  • Luis "peacemaker" Tadeu – trener

coldzera też go chce

Marcelo „coldzera” David także łączony był wcześniej z Last Dance, ale ostatnie informacje i pogłoski sugerują, że ten obierze inny kierunek. Według portalu The Enemy, legendarny brazylijski zawodnik CS:GO może stać się częścią 00 NATION. Wspomniany serwis twierdzi, że zainteresowanie współpracą wyraziły obie strony, a nawiązaniu jej sprzyjają dwie ważne kwestie. Po pierwsze, coldzera chce znów grać w brazylijskim zespole, a po drugie, gracz wolałby nadal mieszkać w Europie. Marcelo David ma rzekomo osiąść w Portugalii, na co klub ma przystać. Organizacja chciałaby stworzyć projekt, którego dwukrotny najlepszy zawodnik CS-a świata miałby być centralną postacią. Co interesujące, coldzera – podobnie jak osoby zaangażowane w Last Dance – także ma być zainteresowany ściągnięciem VINIEGO.