Po kilku tygodniach plotek wreszcie nadeszło oficjalne potwierdzenie. Richard "shox" Papillon, który jeszcze do niedawna związany był z Teamem Vitality, w sezonie 2022 reprezentować będzie barwy rywalizującego na północnoamerykańskiej scenie Teamu Liquid.

"To jedno z największych wyzwań w moim życiu"

Były zawodnik m.in. VeryGames i G2 Esports ostatnie dwa lata spędził pod banderą Vitality. Z zespołem tym wspiął się nawet na szczyt rankingu HLTV, wygrywając w międzyczasie m.in. EPICENTER 2019, BLAST Premier Fall 2020 oraz Intel Extreme Masters Winter 2021. Niemniej już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby francuska organizacja planowała kadrową rewolucję, a jedną z jej ofiar miał być właśnie shox. Wszystko potwierdziło się na dwa dni przed Wigilią, gdy oficjalnie potwierdzono, że 29-latek odchodzi z zespołu. Tym samym swój ostatni występ w TV zaliczył on przy okazji światowych finałów BLAST Premier, które jego ekipa zakończyła na najniższym stopniu podium.

Jestem niezwykle podekscytowany początkiem tej nowej przygody – to będzie jedno z największych i najbardziej ekscytujących wyzwań w moim życiu. Dam z siebie wszystko, by osiągnąć tutaj sukces. Jestem dumny, że będę mógł grać z tymi gośćmi w tak legendarnym klubie jak Liquid – nie krył ekscytacji francuski zawodnik. Nadal jednak Liquid musi uzupełnić jeszcze jedną istniejącą w składzie lukę. I wiele wskazuje, że pomoże jej w tym stary znajomy, Nicholas "nitr0" Cannella. Amerykanin dopiero co opuścił dywizję VALORANTA w 100 Thieves i najprawdopodobniej to właśnie on zostanie ostatnim nabytkiem organizacji przed startem sezonu 2022.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski
Keith „⁠NAF⁠” Markovic
Joshua "oSee" Ohm
Richard "shox" Papillon
Eric „⁠adreN⁠” Hoag (trener)