Wczorajsze medialne doniesienia potwierdziły się, a Wisła All iN! Games Kraków doznała dwóch znaczących wzmocnień! Do składu mistrzów Polski w CS:GO dołączyli bowiem Kamil "Sobol" Sobolewski oraz Michał "snatchie" Rudzki, którzy zajmą miejsca pożegnanych wczoraj Tomasza "phr-a" Wójcika i Kuby "Markosia" Markowskiego.

Dwa mocne nabytki w Wiśle

Szczególnym zaskoczeniem może być tutaj angaż Sobola, bo jeszcze do niedawna nic nie zapowiadało, że opuści on szeregi MAD DOG'S PACT. 23-latek barw tej formacji bronił przez ostatnie trzy lata i był jej istotnym elementem, przyczyniając się m.in. do trzech triumfów w Polskiej Lidze Esportowej. Teraz jednak stanie on przed nowym wyzwaniem, jakim będą występy w zespole Białej Gwiazdy. Zespole, w którym będzie miał okazję ponownie spotkać się z byłym klubowym kolegą z PACTU, Krzysztofem "Goofym" Górskim. – Jestem na pewno zmotywowany patrząc na line-up, w którym będziemy grali. Mam nadzieję, że wraz z czasem pojawią się również zadowalające wyniki. Z drużyny znam się dobrze z Goofym, a z pozostałą częścią zespołu będę chciał zbudować bardzo dobre relacje – zapewnił Sobol w oficjalnym oświadczeniu.

Poza Sobolewskim Wisła zatrudniła też snatchiego, który tym samym zakończył swoją mało udaną przygodę z Anonymo Esports po niespełna trzech miesiącach. – Dołączając do Białej Gwiazdy czuję się bardzo dobrze. Myślę, że mamy fajny skład z młodymi graczami, którzy są niezwykle ambitni. Co ciekawe, jestem też zadowolony z tego, że z żadnym z nich wcześniej nie grałem – mam teraz w pewnym sensie "czystą kartę". Musimy bardzo dobrze przepracować okres przed IEM-em. Jeśli mądrze wykorzystamy czas spędzony na treningach, mam nadzieję, że będziemy w stanie rywalizować jak równy z równym z drużynami, które będą na tym turnieju. Nie chcę jednak składać pustych obietnic, wszystko pokaże czas. Tylko ciężką pracą jesteśmy w stanie udowodnić naszą wartość – stwierdził 23-letni snajper.

"Mamy ustalony plan na najbliższe miesiące"

Na papierze wygląda więc na to, że Wisła przystąpi do sezonu 2022 znacznie wzmocniona. Jest to o tyle istotne, że za nieco ponad miesiąc podopiecznych Mariusza "Loorda" Cybulskiego czeka szalenie istotny występ na Intel Extreme Masters Katowice. Tam polski zespół będzie miał szansę, by spotkać się z przedstawicielami światowej czołówki, tym ważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza w obliczu dopiero co dokonanych zmian kadrowych. Nic więc dziwnego, że już teraz potwierdzono, iż w najbliższym czasie skład uda się na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie odbędzie się kilkudniowy bootcamp.

Jeśli miałbym podsumować ostatnie pół roku, to mamy mieszane odczucia. Z jednej strony udało nam się wygrać ESL Mistrzostwa Polski po raz pierwszy w barwach Wisły i zapewnić sobie slot w prestiżowym turnieju IEM Katowice. Jednak z drugiej strony to tylko jeden z trzech zadań, jakie sobie postawiliśmy. Wewnętrznie czuliśmy, że to może być za mało, aby walczyć o większe cele. Do naszej drużyny dołączają dziś snatchie oraz Sobol. Bez wątpienia są jednymi z najlepszych w kraju na swoich pozycjach, więc nie będzie dużych problemów przy wdrażaniu ich do zespołu. Mamy ustalony plan na najbliższe miesiące, który wierzę, że pomoże nam zbliżyć się do celów, których nie udało nam się spełnić w ubiegłym półroczu – przyznał Loord.

W tej sytuacji skład Wisły All iN! Games Kraków prezentuje się następująco:

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
Grzegorz „jedqr” Jędras
Krzysztof „Goofy” Górski
Kamil "Sobol" Sobolewski
Michał "snatchie" Rudzki
Mariusz „Loord” Cybulski (trener)