Co prawda międzysezonowy Polish Cup 2022 trwa, ale nie przeszkadza to drużynom w przeprowadzaniu kadrowych roszad. Tym razem na te zdecydowały się SKILLSTARS.pro oraz Team ESCA Gaming, które wymieniły się zawodnikami.

Wymiana na scenie Rainbow Sixa

Do składu mistrzów Polski dołączył Mateusz "JiN" Romanowski, co jest o tyle ciekawe, że pod banderą Kameleonów występował on przez zaledwie trzy tygodnie. Warto bowiem pamiętać, że organizacja ściągnęła go 12 grudnia, by zapełnił on lukę powstałą po rozstaniu z Kacprem „Bananitoo” Riggą. Niemniej już dzień później zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa po tym, jak wcześniej stracił smak i węch. Z uwagi na problemy zdrowotne nie miał on zresztą okazji, by zadomowić się w nowym zespole i już jej mieć nie będzie, bo dziś został zaangażowany przez SKILLSTARS.pro, czyli drużynę, której trzon stanowią zwycięzcy ostatniego sezonu Polish Masters.

Romanowski w ekipie przejmie fotel należący dotychczas do Alexa "BLAZEC0DA" Kawy. Ten również nie przebywał w poprzednim składzie zbyt długo, bo SKILLSTARS włączyło go do podstawowej piątki pod koniec października, gdy oficjalnie pożegnano Marka „Optyka” Kaudyka. Co ciekawe, przyznano wówczas, że Kawa miał docelowo wejść do gry już kilka tygodni wcześniej, ale wówczas uniemożliwiły to kwestie natury formalnej. I chociaż ostatecznie udało się go dokooptować, to efekty jeżeli chodzi o wyniki drużynowe nie były spektakularne. Dość powiedzieć, że w Polish Cup zespół BLAZEC0DA zajmuje dopiero trzecie miejsce ze stratą sześciu punktów do lidera. W związku z tym zdecydowano się na roszadę, w wyniku której Kawa został nowym graczem Teamu ESCA.

W tej sytuacji skład SKILLSTARS.pro prezentuje się następująco:

Mateusz „Ryba” Środoń
Sebastian „Foster” Lewandrowski
Bartek „AueR” Hajma
Oskar „Szagi” Stabiński
Mateusz "JiN" Romanowski

Natomiast skład Teamu ESCA Gaming wygląda tak:

Łukasz „VIPE” Weremiuk
Damian „Jagzy” Pokora
Bartosz „Baitzera” Bartoszewski
Jan „Malczyn” Małczyński
Alex "BLAZEC0D" Kawa
Dawid „Ostryy” Ostrowski (trener)