Od pewnego czasu wydaje się, że przyszłość Jaysona "Kyojina" Nguyena Vana w Teamie Vitality jest przesądzona. Pozyskany w kwietniu ubiegłego roku Francuz ma być bowiem jedną z ofiar nadchodzącej kadrowej rewolucji, niemniej wiele wskazuje, że mimo wszystko nie pozostanie on na bezrobociu zbyt długo.

Miękkie lądowanie Kyojina?

A tak przynajmniej twierdzi Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv. Według informacji francuskiego dziennikarza 22-latek znalazł się na celowniku LDLC OL, które jeszcze przed startem sezonu 2022 chciałoby przemodelować swój skład. W związku z tym organizację mieliby opuścić Lambert "Lambert" Prigent oraz weteran nadsekwańskiej sceny, Christophe "SIXER" Xia. W ich miejsce mieliby natomiast przyjść związany do niedawna z Unicorns of Love Jordan "Python" Munck-Foehrle, a także wspomniany już Kyojin. Jednakże transfer tego ostatniego w dużej mierze zależeć będzie od warunków postawionych przez Vitality. Nie wiadomo wszak, czy Pszczoły będą skłonne, by pójść swojemu zawodnikowi za rękę, czy też będą chciały uzyskać za jego wykup większą sumę pieniędzy.

Co ciekawe, według neLa pierwotnie LDLC wcale nie miało zamiaru przebudowywać swojej dotychczasowej drużyny. Zamiast tego włodarze celowali w angaż DBL Poney, czyli francuskiego składu, który mimo niezłych wyników i udziału m.in. w turnieju Regional Major Rankings od wielu miesięcy nie może znaleźć pracodawcy. Obie strony rozpoczęły nawet rozmowy kontraktowe, ale finalnie na przeszkodzie stanęły żądania finansowe zawodników. Ci po ostatnich sukcesach, takich jak utrzymanie w ESEA Premier czy też awans na ESL Challenger Anaheim 2022, zwiększyli swoje oczekiwania i chociaż z LDLC im finalnie nie wyszło, to Canelo podaje, iż prowadzą oni zaawansowane negocjacje z inną, nieznaną z nazwy organizacją.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład LDLC OL będzie wyglądać następująco:

Ali "hAdji" Haïnouss
Bryan "Maka" Canda
Nicolas "Keoz" Dgus
Jordan "Python" Munck-Foehrle
Jayson "Kyojin" Nguyen Van
Steeve "Ozstrik3r" Flavigni (trener)