Trochę musieliśmy poczekać, ale w końcu nadeszło potwierdzenie. W historii dywizji CS:GO w Teamie Vitality rozpoczął się nowy etap! Etap francusko-duński, podczas którego zespół wspomagać będą świeżo zatrudnieni wielokrotni mistrzowie świata – Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen, Emil "⁠Magisk⁠" Reif oraz Danny "⁠zonic⁠" Sørensen.

"Przyszła pora, by zacząć myśleć międzynarodowo"

Tej skali inwestycja w talenty nigdy jeszcze nie miała miejsca w esporcie i czuję się zaszczycony, że mogę przewodzić tym składom, które mają potencjał, by stworzyć historię zarówno w Europie, jak i poza nią – przyznał współzałożyciel i dyrektor esportowy Vitality, Fabien "Neo" Devide. – Od momentu naszego wejścia na scenę CS:GO intensywnie pracowaliśmy nad tym, by wejść na szczyt i jednocześnie rozwijać największe talenty, jakie posiada Francja. Teraz jednak przyszła pora, by zacząć myśleć międzynarodowo i stworzyć w CS:GO nową kulturę z  europejskimi talentami i zawodnikami posiadającymi już spore osiągnięcia. Jako zwycięzcy, dupreeh, Magisk i zonic mają to, co potrzebne, by uczynić z nas nie tylko silnych pretendentów, ale najlepszy zespół CS:GO na świecie – dodał.

Francusko-duńska mieszanka

Magisk, dupreeh i zonic przez wiele lat współtworzyli mistrzowski skład Astralis. Ten zapisał się w historii m.in. jako pierwszy zespół, który trzy razy z rzędu sięgnął po mistrzostwo Majora, a także pierwszy, który triumfował w cyklu Intel Grand Slam. Duńskie trio ma zresztą na swoim koncie wiele sukcesów, po które Rasmussen i Reif sięgali jako gracze, a Sørensen jako ich trener. Niemniej ostatnimi czasy ich poprzedni skład wyraźnie spuścił z tonu, co widać było chociażby podczas PGL Major Stockholm, z którą to imprezą pożegnał się już w Fazie Nowych Legend. Krótko po tym trzy nowe nabytki Vitality wylądowały na ławce rezerwowych, a wraz z końcem roku, gdy wygasły ich kontrakty, definitywnie pożegnały się z organizacją.

Teraz Duńczycy przywdziewać będą nowe barwy, a partnerować im będą Dan "⁠apEX⁠" Madesclaire, Kévin "⁠misutaaa⁠" Rabier oraz Mathieu "⁠ZywOo⁠" Herbaut. – Nie mógłbym być bardziej podekscytowany faktem, że dupreeh, Magisk i zonic dołączają do zespołu. Wspólnie możemy wiele osiągnąć i jestem przekonany, że zarówno ja, jak i pozostali członkowie drużyny możemy sporo się od siebie nawzajem nauczyć. Jestem gotowy, by udowodnić wszystkim, jak daleko może zajść za drużyna – zapewnił ten ostatni. W ekipie na razie pozostał także Jayson "Kyojin" Nguyen Van. 22-latek pełnić będzie rolę szóstego gracza, ale jednocześnie zezwolono mu na rozpatrywanie ofert i niewykluczone, że wkrótce odejdzie do LDLC OL.

W tej sytuacji skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

Dan "⁠apEX⁠" Madesclaire
Mathieu "⁠ZywOo⁠" Herbaut
Kévin "⁠misutaaa⁠" Rabier
Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen
Emil "⁠Magisk⁠" Reif
Danny "⁠zonic⁠" Sørensen (trener)