OG było jedną z tych organizacji, które w ubiegłym roku postanowiły zainwestować w scenę VALORANTA. Znana wcześniej z sukcesów w Docie 2 i Counter-Strike'u formacja nie potrafiła jednak osiągnąć swoich celów, w związku z czym przed startem nowego sezonu postawiła na kompletną przebudowę.

OG stawia na Francję

W październiku skład opuścili więc Tomas "Destrian" Linikas, Harry "DPS" MacGill oraz Kevin "TviQ" Lindström, a sztab szkoleniowy rozpoczął proces testowania. Jeszcze w listopadzie wydawało się, że do zespołu dołączą Patryk "paTiTek" Fabrowski, a także Bartosz „UNFAKE” Bernacki, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Ostatecznie jednak postawiono na kierunek francuski, angażując czterech zawodników znad Sekwany. Czterech, bo mimo rozczarowującego roku swoje miejsce zachował doświadczony Benjamin "uNKOE" Chevasson, który w przeszłości występował w Overwatchu, gdzie reprezentował nawet swój kraj. Niemniej nie jest on jedynym graczem w OG, który ma za sobą występy na innych scenach. Wszak Théo "OniBy" Tarlier także związany był z Overwatchem, podczas gdy Mathieu "LaAw" Plantin i Joey "fxy0" Schlosser grali profesjonalnie w CS:GO. Ba, ten drugi był nawet zamieszany w aferę z ustawianiem spotkań, za co został w 2015 roku dożywotnio zbanowany przez Valve.

Jestem podekscytowany, że wraz z nadchodzącym sezonem obraliśmy nowy kierunek dla naszego projektu pod szyldem VALORANTA. Z uwagi na reorganizację formatu rozgrywek dokonaną przez Riot, która dodatkowo utrudnia proces przebudowy drużyny, cieszymy się, że możemy podzielić się z wami nazwiskami graczy, którzy będą przywdziewać nasze barwy podczas czekających ich wyzwań – przyznał trener zespołu, Julien "daemoN" Ducros.

W tej sytuacji skład OG prezentuje się następująco:

Benjamin "uNKOE" Chevasson
Joey "fxy0" Schlosser
Théo "OniBy" Tarlier
Mathieu "LaAw" Plantin
Elian "MateliaN" Romagnoli
Julien "daemoN" Ducros (trener)