Potwierdziły się niedawne doniesienia w kwestii obsady pozycji snajpera w FURII Esports. Tej w sezonie 2022 nie będzie już zajmować Vinicius "VINI" Figueiredo, gdyż brazylijska organizacja oficjalnie zaprezentowała jego następcę.

FURIA z nowym snajperem

Został nim Rafael "saffee" Costa, który ostatnio związany był z paiN Gaming. Co ciekawe, nowy nabytek będzie jednocześnie najstarszym członkiem składu, bo dopiero co mógł świętować 27. urodziny. Pierwsze kroki na profesjonalnej scenie zaczął stawiać  jeszcze w czasach Counter-Strike'a 1.6, by potem na kilka lat zniknąć z radarów. Powrócił w 2019 roku, wiążąc się wówczas z New England Whalers. Następnie występował też w Paquetá Gaming, aż wreszcie w styczniu ubiegłego roku dołączył do paiN. W barwach tej formacji notował dobre występy na północnoamerykańskiej scenie, a nawet zadebiutował na mistrzostwach świata! Niemniej PGL Major Stockholm 2021 dla niego i jego kolegów zakończył się bardzo szybko, bo po zaledwie czterech spotkaniach.

Teraz jednak Costa będzie miał szansę, by regularnie rywalizować na najwyższym poziomie. Wszak FURIA jest obecnie najlepszą drużyną w Brazylii i zajmuje dziesiąte miejsce w światowym rankingu. W tych okolicznościach nie dziwią plotki, że saffee, by trafić pod skrzydła Nicholasa "guerriego" Nogueiry, zdecydował się odrzucić korzystniejszą finansowo ofertę ze strony 00 Nation. Tak czy inaczej, przyjście nowego zawodnika oznacza, że dla VINIEGO na pewno w zespole nie będzie już miejsca. Co zatem z 22-latkiem? Na ten moment jest on łączony zarówno z powstającym podobno pod skrzydłami Gabriela "FalleNa" Toledo Last Dance, jak i wspomnianym 00 Nation, które dopiero co zatrudniło Marcelo "coldzerę" Davida.

W tej sytuacji skład FURII Esports prezentuje się następująco:

Yuri "⁠yuurih⁠" Santos
Andrei "⁠arT⁠" Piovezan
Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato
André "⁠drop⁠" Abreu
Rafael "saffee" Costa
Nicholas "guerri" Nogueira (trener)