Kolejny dzień w stworzonej przez serwis HLTV liście najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku trwa przeplatanka pomiędzy zawodnikami z Europy i zza oceanu. Dziś padło na gracza, który jeszcze przed pandemią rywalizował na scenie północnoamerykańskiej. Mowa tutaj o Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato – znalazł się on na miejscu piętnastym, czyli o trzy oczka wyżej niż przed rokiem.

Gwiazda FURII wyróżniona

Związany z FURIĄ Esports Brazylijczyk swego czasu był numerem jeden na liście MIBR-u, ale ostatecznie nie zdecydował się wówczas na transfer. I dobrze na tym wyszedł, bo dziś to jego FURIA jest najlepszą formacją z Kraju Kawy. Ba, 22-latek i jego koledzy to obecnie ścisła światowa czołówka i spora w tym zasługa samego Cerato. To m.in. dzięki jego świetnej postawie drużyna dotarła do najlepszej czwórki 13. sezonu ESL Pro League, za co KSCEARTO został przez HLTV nagrodzony tytułem EVP. Podobne wyróżnienie otrzymał również przy okazji DreamHack Masters Spring. I nic dziwnego, bo na dużych turniejach brazylijski strzelec pokazywał pełnię swojego potencjału. To właśnie na najważniejszych imprezach wypracował on rating 1,20, co było czwartym wynikiem w sezonie 2021.

A na kogo zdaniem Cerato warto będzie zwrócić uwagę w roku 2022? Brazylijczyk postawił na innego gracza z Ameryki Południowej, tj. na Santino "⁠trya⁠" Rigaa. – To znakomity snajper ze świetną mentalnością i dużą konsekwencją w grze. Potrzebuje jednak więcej doświadczenia, by stać się lepszym – stwierdził gracz FURII. Niewykluczone jednak, że wyróżniony przez niego 16-latek z Argentyny już niedługo będzie mógł owe doświadczenie zdobyć. Wiele wszak mówi się o tym, że z 9z Teamu spróbuje go pozyskać 00 Nation, które buduje obecnie nowy skład wokół jednej z legend brazylijskiej sceny, Marcelo "coldzery" Davida.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
15. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
16. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
17. Russel "⁠Twistzz⁠" Van Dulken FaZe Clan
18. Robin "ropz" Kool MOUZ
19. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs "broky" Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.