STS
fot. Sprout

Sprout znowu w komplecie. Zespół uzupełnia zawodnik z… Luksemburga

Utrata Josefa „faveNa” Baumanna i Kamila „KEia” Pietkuna to dwa bolesne ciosy, które w ostatnim czasie doznało Sprout. Niemniej niemieckiej organizacji udało się już zapełnić wszystkie powstałe w składzie luki, chociaż uczyniła to w sposób dość niespodziewany. Nastolatek z Luksemburga nowym nabytkiem Sprout Wcześniej zespół zasilił 17-letni Duńczyk, Victor „⁠Staehr⁠” Staehr, ale na tym nie […]

Utrata Josefa „faveNa” Baumanna i Kamila „KEia” Pietkuna to dwa bolesne ciosy, które w ostatnim czasie doznało Sprout. Niemniej niemieckiej organizacji udało się już zapełnić wszystkie powstałe w składzie luki, chociaż uczyniła to w sposób dość niespodziewany.

Nastolatek z Luksemburga nowym nabytkiem Sprout

Wcześniej zespół zasilił 17-letni Duńczyk, Victor „⁠Staehr⁠” Staehr, ale na tym nie koniec. Formacja zza naszej zachodniej granicy kilka godzin później potwierdziła także transfer o rok starszego Maxa „⁠Marixa⁠” Kugenera. Pochodzący z Luksemburga zawodnik na scenie CS:GO obecny jest od 2018 roku, gdy to zasilił szeregi akademii Teamu Singularity. Potem występował też m.in. w Defusekids, LowLandLions i niemieckich formacjach niższego szczebla. Szerszej publice zaprezentował się natomiast pod koniec minionego roku, gdy wraz z CC OGLUM Denisa „denisa” Howella awansował na finały UNITED Pro Series w Hamburgu, stając podczas nich na najniższym stopniu podium.

Dla wielu ludzi mój transfer do Sprout jest czymś niespodziewanym, ale cieszę się, że dano mi tę możliwość. To dla mnie ogromna szansa, by udowodnić, że młode talenty to przyszłość. To także duży krok naprzód pod względem życia osobistego, bo przeniosłem się do Niemiec, więc możemy wspólnie rywalizować w niemieckich ligach – nie krył radości Marix. – Obecnie jest on prawdopodobnie jednym z największych talentów na niemieckiej scenie. Jestem pewny, że szybko udowodni wszystkim, że zasługuje na tę ogromną szansę – stwierdził z kolei nowy klubowy kolega Luksemburczyka Fritz „⁠slaxz-⁠” Dietrich.

W tej sytuacji skład Sprout prezentuje się następująco:

Timo „⁠Spiidi⁠” Richter
Fritz „⁠slaxz-⁠” Dietrich
Rasmus „⁠raalz⁠” Steensborg
Victor „⁠Staehr⁠” Staehr
Max „⁠Marix⁠” Kugener
Danny „⁠BERRY⁠” Krüger (trener)
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsze zagrania 2021 roku w Docie 2

Rok 2021 jest już za nami, prezentujemy więc najlepsze zagrania zeszłego roku. Zagłębimy się w Rampage'e, genialne synchronizacje zespołów i indywidua...