Rozgrywki League of Legends wybudzają się z zimowego snu. Rok 2022 zainaugurują nam zmagania w LoL Pro League. Nadszedł zatem czas, aby nareszcie powiedzieć "sprawdzam" wszystkim drużynom, które w przerwie dokonały zmian. Niektóre zespoły gruntownie przebudowały swój skład, inne natomiast zdecydowały się jedynie na kosmetyczne modyfikacje. Bez względu na to, jak mocno zmieniły się poszczególne ekipy, to te już w najbliższym tygodniu przetrą pierwsze szlaki. Premierowe spotkanie wiosennego splitu chińskich zawodów odbędzie się dziś o godzinie 10:00.

Hitowe starcie już pierwszego dnia

W poniedziałkowe południe będziemy mogli obejrzeć potyczkę pomiędzy FPX a Royal Never Give Up. Feniksy po poważnych zmianach w składzie absolutnie zaskoczyły w minionej edycji Demacia Cup. Ekipa Lina "Lwx'a" Wei-Xianga wówczas była o włos od zwycięstwa w całym turnieju, ulegając ostatecznie Top Esports po reverse sweepie. Nikt nie spodziewał się tak dobrej dyspozycji nowej odsłony FPX. Zawodnicy RNG również brali udział w grudniowych rozgrywkach i również przegrali z TES, jednak w odróżnieniu od dzisiejszych rywali, nie udało im się zwyciężyć nawet jednej gry. Podopiecznych Zhu "KenZhu" Kaia czeka natomiast nie lada orzech do zgryzienia. Spotkanie to zapowiada się niezwykle ciekawie, jednak to nie ono rozpocznie kolejny sezon zmagań w LPL-u. Zaszczytu przecięcia wstęgi na znak otwarcia dostąpią reprezentanci Oh My God oraz ThunderTalk Gaming, którzy zmierzą się ze sobą już o 10:00.

Sprawdzian dla mistrzów świata

Jak się mają sprawy u zwycięzców zeszłorocznej edycji Worlds, Edward Gaming? Tego będziemy mogli dowiedzieć się już we wtorek, gdyż wtedy czeka ich pierwszy pojedynek w ramach spring splitu ligi chińskiej. O potencjalne punkty w klasyfikacji generalnej Lee "Scout" Ye-chan i jego kompani zawalczą z JD Gaming. To jednak nie koniec meczów z udziałem EDG na ten tydzień. W sobotę formacja ta stoczy jeszcze jeden bój, tym razem z TT. Zobaczymy, czy ekipa przez okres posezonowy nie zardzewiała i nadal będzie trzymała wysoki poziom.

Co jeszcze czeka nas w tygodniu otwarcia?

Wielu z nas interesują jeszcze z pewnością starcia LNG Esports, czyli nowej drużyny Kima "Doinba" Tae-sanga. Jedni z faworytów do sięgnięcia po puchar mistrza wiosennej odsłony LPL-a mają w tym tygodniu do rozegrania dwa pojedynki. Pierwsze z nich nie powinno sprawić zbyt wielu problemów ekipie Koreańczyka, gdyż w środę czeka ją batalia z Ultra Prime. Drugie natomiast zakończy nam sobotnie rozgrywki chińskiej ligi, a oponentami LNG będzie Rare Atom. Dokładnie tym samym drużynom przyjdzie stawić czoła graczom Top Esports. Już w środę Zhuo "knight" Ding i spółka zmierzą się z drużyną Hu "iBoy'a" Xian-Zhao, a w sobotę podejmą formację z Yuanem "Cryinem" Cheng-Weiem na czele.

Harmonogram pierwszego tygodnia wiosennego sezonu LPL:

Poniedziałek, 10 stycznia
10:00 Oh My God vs ThunderTalk Gaming BO3
12:00 FPX vs Royal Never Give Up BO3
Wtorek, 11 stycznia
10:00 JD Gaming vs Edward Gaming BO3
12:00 LGD Gaming vs Anyone's Legend BO3
Środa, 12 stycznia
10:00 Rare Atom vs Top Esports BO3
12:00 Ultra Prime vs LNG Esports BO3
Czwartek, 13 stycznia
10:00 Invictus Gaming vs ThunderTalk Gaming BO3
12:00 Weibo Gaming vs Team WE BO3
Piątek, 14 stycznia
8:00 LGD Gaming vs FPX BO3
10:00 Anyone's Legend vs Oh My God BO3
12:00 JD Gaming vs Royal Never Give Up BO3
Sobota, 15 stycznia
8:00 ThunderTalk Gaming vs Edward Gaming BO3
10:00 Ultra Prime vs Top Esports BO3
12:00 LNG Esports vs Rare Atom BO3
Niedziela, 16 stycznia
8:00 Oh My God vs Invictus Gaming BO3
10:00 Team WE vs Victory Five BO3
12:00 Weibo Gaming vs Bilibili Gaming BO3

Wszystkie mecze LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.