Pierwszy mecz siódmego sezonu Ultraligi już za nami. Na otwarcie rywalizacji zmierzyli się reprezentanci Illuminar Gaming oraz Goskilla. Srebrni medaliści szóstej edycji rozgrywek przed startem spotkania z pewnością mieli chrapkę na sukces i chcieli rozpocząć split od wygranej. Nie inaczej się też stało już na samym Summoner's Rifcie, bowiem Goskilla mimo prób musiała uznać wyższość rywali.

Illuminar Gaming 1:0 Goskilla
LeQu
Gangplank
VeyLot
Trundle
Chris
Diana
Diana Sh4dowUs
Viego
Warszi
Galio
Silas
Vex
Piwek
Jinx
Baybror
Kai'Sa
xCharm
Thresh
iLevi
Pyke

Szalony początek meczu otwarcia

Na pierwsze zabójstwa w meczu długo czekać nie musieliśmy, bowiem już w trzeciej minucie Goskilla pociągnęło za spust. Dwójka zawodników formacji znalazła się pod wieżą Kamila "LeQu" Rosika, lecz ten zdołał uniknąć większości obrażeń przeciwnika, a chwilę później na swoje konto dołożył dwie eliminacje, dzięki błyskawicznej reakcji Marcina "Warsziego" Surały. Dodatkowo na bocie duet IHG posłał przeciwnego strzelca do piachu, więc przewaga graczy spod szyldu Oka wykreowała się dość szybko.

Piwek poprowadził IHG do wygranej

Do większej wymiany doszło natomiast w okolicach kwadransa. Tam początkowo górą wyszedł Radosław "Sh4dowUs" Walkowiak i jego kompani, ale ostatecznie bilans po walce wyrównał Kamil "Piwek" Staroń. Mimo iż to Illuminar prowadziło w złocie, to jednak na koncie GSK znalazły się już aż trzy smoki, co w jakimś stopniu zmniejszało straty w funduszach. Wicemistrzowie Polski nie pozwolili natomiast na przejęcie czwartej kreatury, przypisując ją niebawem na swoje konto.

Tempo meczu nieco spadło, aż do okolic 25. minuty, kiedy to IHG zdołało odwrócić inicjację przeciwników i wyeliminować dwójkę graczy zespołu czerwonego. To pozwoliło Warsziemu i spółce podjąć Barona. Fioletowy potwór został dość sprawnie ukatrupiony, a zaraz po jego przejęciu doszło do poważnej bójki, którą kompletnie zdominowali podopieczni Bartłomieja "VoVa" Ryla. Kolejne minuty to już tylko odliczanie porażki Goskilli, gdzie gracze niebieskiej drużyny niszczyli kolejne wrogie struktury. Nexus organizacji z Włoch wybuchł chwilę po wybiciu 32. minuty, po uprzednim unicestwieniu całego zespołu.

Kolejny mecz dzisiejszego dnia już za moment. Team ESCA Gaming podejmie w nim Gentlemen's Gaming. Transmisja w języku polskim będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Angielskojęzyczna transmisja będzie natomiast na drugim kanale Polsat Games w serwisie Twitch. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej: