T1 to kolejna organizacja, w której szeregach doszło do zmian personalnych w związku ze startem nowego sezonu zmagań w ramach VALORANT Champions Tour. Są to jednak zmiany nie byle jakie, bo współpracę z zespołem zakończyło dwóch mistrzów świata w CS:GO z 2018 roku.

Mistrzowie świata w CS:GO opuszczają T1

Oficjalnie potwierdzono, że zawodnikami T1 nie są już Tyler "Skadoodle" Latham oraz Timothy "autimatic" Ta. Obaj Amerykanie jeszcze w barwach Cloud9 mogli wspólnie świętować triumf w ELEAGUE Major Boston 2018. Potem jednak ich drogi się  rozeszły – Skadoodle kilka miesięcy po tym sukcesie, w październiku 2018 roku, zawiesił swoją karierę. autimatic natomiast jeszcze przez blisko dwa lata grał w C9, by następnie przejść do Gen.G Esports. Ich drogi ponownie zeszły się w lutym minionego roku, gdy Ta pożegnał się z Counter-Strikiem i postanowił spróbować swoich sił w VALORANCIE. To właśnie wtedy trafił on do T1, którego graczem już od kilku miesięcy był Latham.

Problem w tym, że ich ekipa nie była w stanie powtórzyć sukcesu C9. Ba, nie awansowała ona nawet na grudniowe mistrzostwa świata, bo podczas każdego z etapów VCT jej przygoda kończyła się na poziomie Challengers. Zmiany były więc konieczne i dziś wiemy już, jaki przybiorą one kształt. – Dziękuję wam za wszystko. Przeżyłem tutaj fantastyczne chwile, ale nadszedł czas, by pójść dalej. Nowej drużynie życzę powodzenia! – przyznał Skadoodle, którego przyszłość pozostaje nieznana. Z kolei autimatic od wielu tygodni łączony jest z powrotem na scenę CS:GO, gdzie miałby związać się z Evil Geniuses, by tam ponownie połączyć siły z innym byłym zawodnikiem C9, Jake'em "Stewie2K" Yipem.

Nastoletni Meksykanin dołącza do drużyny

Niemniej mimo odejść wspomnianej wyżej dwójki skład T1 jest w komplecie. Jakim cudem? Cóż, już kilka tygodni temu do zespołu trafił związany wcześniej z 100 Thieves Joshua „steel” Nissan, któremu powierzone zostały obowiązki prowadzącego. Teraz z drużyny popularnych Złodziei do T1 przybył również Johann "seven" Hernandez. 16-letni Meksykanin graczem 100T był od września, ale pełnił tam rolę wyłącznie zmiennika. W związku z tym ostatecznie nie było mu dane zadebiutować i dopiero dzięki transferowi do nowej ekipy stanie on przed szansą, by udowodnić swój talent i regularnie rywalizować na najwyższym poziomie sceny VALORANTA.

W tej sytuacji skład T1 prezentuje się następująco:

Rahul „curry” Nemani
Anthony „dawn” Hagopian
Zander „thwifo” Kim
Joshua „steel” Nissan
Johann "seven" Hernandez
David Dennis (trener)