STS
fot. EA Sports

FIFA 22 zaktualizowana. Poprawiono m.in. zachowanie bramkarzy

Ponad dwa miesiące przerwy i oczekiwań, ale wreszcie jest. Fani serii doczekali się kolejnej aktualizacji gry. Jest to już czwarty update i trzeba przyznać, że zmian ze strony twórców FIFA 22 jest sporo. Patrząc na pierwsze reakcje w mediach społecznościowych, wielu fanów FIFY jest pozytywnie nastawionych do najnowszych poprawek. Te są już dostępne dla wersji […]

Ponad dwa miesiące przerwy i oczekiwań, ale wreszcie jest. Fani serii doczekali się kolejnej aktualizacji gry. Jest to już czwarty update i trzeba przyznać, że zmian ze strony twórców FIFA 22 jest sporo. Patrząc na pierwsze reakcje w mediach społecznościowych, wielu fanów FIFY jest pozytywnie nastawionych do najnowszych poprawek. Te są już dostępne dla wersji PC, wkrótce aktualizacja będzie dostępna na konsolach.

Bramkarze mają być skuteczniejsi

Czy wprowadzone zmiany będą miały bezpośredni wpływ na gameplay? Zdecydowanie tak. EA Sports postanowiło wziąć pod uwagę krytykę graczy i w tej w kwestii różnica w grze może być całkiem duża. Strzały, podania, kontrola piłki, faule, przełączanie się między zawodnikami – to wszystko zostało zaktualizowane. Jedną ze zmian jest chociażby to, iż bramkarze w trakcie gry mają bronić więcej strzałów, które do tego momentu często kończyły się golami. Zostając przy pozycji bramkarza, zawodnicy często skarżyli się na brak odgwizdywania fauli bramkarzy przez sędziów. I tym także twórcy postanowili się zająć i naprawić ten błąd.

Istotną zmianą będzie zachowanie obrońców w trakcie powrotu do szyków defensywnych, gdy rywal zagrywa długą piłkę. Przed aktualizacją niekiedy zawodnicy zatrzymywali się w miejscu, co zwiększało szansę przeciwnika na zdobycie bramki. Dość ważne z perspektywy gracza będzie to, iż od teraz mocne podania, wykonywane po ziemi, będzie można łatwiej przechwycić przez piłkarza, który akurat znajduje się na torze lotu piłki.

Wprowadzono także kilka zmian wizualnych, zaktualizowane zostały stroje, stadiony, twarze zawodników, niektóre przyśpiewki kibiców, celebracje czy piłki. W trybie VOLTA dodano dwa nowe stadiony. Nowości można dostrzec również w trybie kariery. Właściwie każdy z dostępnych trybów w grze został dotknięty nowymi zmianami. To jednak bardzo mała część modyfikacji, bo ogółem jest ich naprawdę wiele.

Przełomowa aktualizacja FIFA 22?

Czy możemy mówić, że jest to przełomowa aktualizacja? Do tak dalekich i odważnych stwierdzeń raczej nikt się nie posunie, natomiast trzeba oddać, że twórcy poświęcili sporo czasu i na pierwszy rzut oka wykonali sumienną pracę. Wszystko jednak okaże się w grze i dopiero w praktyce będzie można oceniać nowości.

Cała lista aktualizacji dostępna jest tutaj.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grupowe ostatki w WePlay Academy League, MOUZ NXT o krok od lanowych finałów na Ukrainie

Wczoraj zapadły ostatecznie rozstrzygnięcia w grupie A, co oznacza, że poznaliśmy pierwszy zespół, który awansował na lanowe finały WePlay Academy Lea...