STS
fot. twitter.com/SINNERS_Esports

oskar opuszcza Sinners. „Otrzymał naprawdę dobrą ofertę z europejskiej drużyny”

Niespodziewane wieści dotarły do nas z obozu Sinners Esports. Czeska organizacja potwierdziła bowiem, że jej szeregi opuszcza weteran międzynarodowych aren, Tomáš „oskar” Šťastný, który zdecydował się na transfer do nieznanej jeszcze drużyny. 20-latek następcą oskara – oskar mimo swojego wieku to zawodnik o niesamowitej jakości, który w naszym relatywnie młodym zespole objął najważniejszą funkcję, jaką […]

Niespodziewane wieści dotarły do nas z obozu Sinners Esports. Czeska organizacja potwierdziła bowiem, że jej szeregi opuszcza weteran międzynarodowych aren, Tomáš „oskar” Šťastný, który zdecydował się na transfer do nieznanej jeszcze drużyny.

20-latek następcą oskara

oskar mimo swojego wieku to zawodnik o niesamowitej jakości, który w naszym relatywnie młodym zespole objął najważniejszą funkcję, jaką jest snajper, a przede wszystkim wprowadził swoje doświadczenie, które pomogło całej drużynie. Teraz jednak Tomáš otrzymał naprawdę dobrą ofertę z europejskiej drużyny, którą był zainteresowany, dlatego zgodziliśmy się, by negocjować jego transfer – przyznał Tomáš „efron” Pechman, Chief Gaming Officer w Sinners. Šťastný do rodzimej organizacji trafił w grudniu 2020 roku, kilka miesięcy po nieudanym epizodzie w Sprout. Z jego pomocą Grzesznicy zaczęli piąć się po kolejnych szczeblach sceny CS:GO, a w minionym roku zanotowali nawet występy na imprezach z cyklu ESL Pro League oraz Intel Extreme Masters.

Co ciekawe, formacja bardzo szybko znalazła następcę swojego snajpera. Tym został 20-letni David „⁠forsyy⁠” Bílý, który ostatnie półtora roku spędził pod banderą ENTERPRISE esports. Z zespołem tym mogliśmy go oglądać m.in. w ramach listopadowego V4 Future Sports Festival 2021, podczas którego on i jego koledzy ograli Wisłę All iN! Games Kraków oraz uczestników Majora z Movistar Riders. – David posiada ogromny talent i wierzę, że podczas pobytu w Sinners stanie się jednym z najlepszych snajperów w regionie Czech i Słowacji. Niesamowicie ważnym jest dla nas angażowanie młodych talentów, które będą mogły być z nami na dłuższy okres i z którymi będziemy mieli szansę, by zakwalifikować się na Majora – zapewnił Moritz Straube, dyrektor generalny organizacji.

W tej sytuacji skład Sinners Esports prezentuje się następująco:

Sebastian „⁠beastik⁠” Daňo
Jindřich „⁠ZEDKO⁠” Chyba
Max „⁠SHOCK⁠” Kvapil
Adam „⁠NEOFRAG⁠” Zouhar
David „⁠forsyy⁠” Bílý
Tomáš „⁠Tomkeejs⁠” Tomka (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Maden, GODSENT, DreamHack Sevilla

ENCE jednak bez polskiej flagi? Maden łączony z transferem do zespołu hadesa i dychy

Nowy rok zaczął się od niespodziewanej zmiany w składzie ENCE. Na ławce rezerwowych wylądował bowiem jedyny Fin w zespole, Joonas "doto" Forss. – Czul...