STS
fot. ESL/Graeme Duncan

LEGIJA wraca na fotel trenera. Ale już w VALORANCIE

Wiele razy wspominaliśmy już o ludziach, którzy porzucili Counter-Strike’a, by spróbować swoich sił w VALORANCIE. Dziś musimy zrobić to ponownie. Nikola „LEGIJA” Ninić został bowiem zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec azjatyckiej formacji Bleed eSports. Kolejne znane nazwisko w azjatyckiej formacji – Z każdą minutą jesteśmy coraz bardziej podekscytowani na myśl o czekającej nas rywalizacji i o […]

Wiele razy wspominaliśmy już o ludziach, którzy porzucili Counter-Strike’a, by spróbować swoich sił w VALORANCIE. Dziś musimy zrobić to ponownie. Nikola „LEGIJA” Ninić został bowiem zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec azjatyckiej formacji Bleed eSports.

Kolejne znane nazwisko w azjatyckiej formacji

Z każdą minutą jesteśmy coraz bardziej podekscytowani na myśl o czekającej nas rywalizacji i o tym, co przyniesie nam przyszłość – nie kryli radości włodarze organizacji, prezentując swój nowy nabytek. I trudno się dziwić, bo przecież LEGIJA to na esportowej scenie postać bynajmniej nieanonimowa. Co ciekawe, przybycie Niemca nie oznacza rozstania z dotychczasowym trenerem, gdyż Aaron „Eno” Cheah pozostał w sztabie, ale już jako asystent. W tym miejscu warto wspomnieć, że Ninić to kolejna znana osoba, która w ostatnim czasie związała się z Bleed. Wszak w połowie grudnia formację zasilił już były reprezentant m.in. Ninjas in Pyjamas w CS:GO oraz G2 Esports w VALORANCIE, Jacob „pyth” Mourujärvi.

Jeżeli zaś chodzi o LEGIJĘ, to ten przez całą dotychczasową karierę związany był ze sceną Counter-Strike’a. Najpierw jako zawodnik, przywdziewając barwy mousesports, NRG Esports czy też BIG. Niemniej w międzyczasie zaczął on próbować swoich sił w pracy szkoleniowiej. Już w połowie 2015 roku mianowano go trenerem Nihilum Gaming, potem zaś odpowiadał on także za wyniki Teamu Kinguin czy też Teamu Envy, gdzie współpracował z Michałem „MICHEM” Müllerem. Końcówkę ubiegłego roku spędził natomiast w BIG, gdzie najpierw był asystentem, a potem tymczasowo głównym szkoleniowcem. To właśnie on poprowadził graczy niemieckiej formacji podczas PGL Major Stockholm 2021.

W tej sytuacji skład Bleed eSports prezentuje się następująco:

Lee „LEXY” Jun Hao Xavier
Darren „FirstLove” Mok
Lim „lenne” You Xiang
Derrick „Deryeon” Yee
Jacob „pyth” Mourujärvi
Max „maxie” Lönnström
Henri „Flaring” Forichon
Tyler „juicy” James (wypożyczony)
Nikola „LEGIJA” Ninić (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LEC 2022, komentatorzy

LEC prezentuje grono komentatorów i ekspertów na sezon 2022

Na oficjalnym profilu League of Legends European Championship na Twitterze pojawiła się lista osób, które zajmą się analizą oraz komentarzem podczas t...