STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Najlepsi gracze CS:GO 2021 roku wg HLTV – 11. dev1ce

Mam pierwszą niespodziankę na liście najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku, za którą odpowiedzialny jest serwis HLTV. Na jedenastej lokacie znalazł się bowiem Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz, który przez sześć ostatnich lat znajdował się w najlepszej piątce świata. Teraz jednak nie było mu to dane. ⁠Top 10 tym razem nie dla dev1ce’a Duńczyk rok 2021 zaczął […]

Mam pierwszą niespodziankę na liście najlepszych graczy CS:GO w 2021 roku, za którą odpowiedzialny jest serwis HLTV. Na jedenastej lokacie znalazł się bowiem Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz, który przez sześć ostatnich lat znajdował się w najlepszej piątce świata. Teraz jednak nie było mu to dane.

⁠Top 10 tym razem nie dla dev1ce’a

Duńczyk rok 2021 zaczął w barwach Astralis, ale pod koniec kwietnia zaskoczył wszystkich i zdecydował się na transfer do Ninjas in Pyjamas. Co raczej oczywiste, w Reedtzie upatrywano tego, który po wielu suchych latach mógłby przywrócić NIP na szczyt. Ostatecznie jednak efekty były gorsze niż oczekiwano, bo dev1ce i spółka wygrali wspólnie tylko jeden turniej, tj. europejską odsłonę Intel Extreme Masters Fall. Ale z drugiej strony swoją przygodę z Majorem zakończyli już w ćwierćfinale, chociaż niektórzy wróżyli im nawet mistrzostwo świata. Co prawda trudno o taki stan rzeczy obwiniać 26-latka, bo on mimo wszystko utrzymywał dobrą formę. Nie był to oczywiście dev1ce z najlepszych lat, ale nadal duński snajper miał wiele do zaoferowania, a jego impact rating w minionym sezonie wyniósł 1,21, co było siódmym wynikiem na świecie.

Co ciekawe, zawodnik NIP-u, w przeciwieństwie do poprzednich wyróżnionych przez HLTV, nie wytypował przy okazji otrzymanego wyróżnienia zawodnika, który jego zdaniem może w najbliższym czasie wypłynąć na szerokie wody. Ogólnie zresztą próżno w artykule opisującym zajęte przez niego miejsce szukać nowych wypowiedzi Duńczyka. Niewykluczone, że fakt ten ma związek z przerwą, którą dev1ce wziął sobie jeszcze w ubiegłym roku, omijając dwie istotne problemy. – 2021 był trudnym rokiem dla wielu osób, w tym również dla mnie. […] Moje zdrowie psychiczne w tym roku zostało mocno nadszarpnięte – zarówno z przyczyn osobistych, jak i z powodu presji, która ma związek z profesjonalną grą. NIP i moi koledzy byli bardzo wyrozumiali i pod koniec roku pozwolili mi skupić się na moim mentalnym samopoczuciu. Podjąłem zdecydowane kroki, by dojść do siebie, i nie mogę się doczekać, by rozpocząć pracę, która pozwoli mi powrócić na szczyt i być najlepszą wersją mnie samego – tłumaczył wówczas Reedtz.

Lista zaprezentowanych do tej pory graczy top 20 wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
11. Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz Ninjas in Pyjamas
12. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
13. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Astralis
14. Keith „⁠NAF⁠” Markovic Team Liquid
15. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
16. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
17. Russel „⁠Twistzz⁠” Van Dulken FaZe Clan
18. Robin „ropz” Kool MOUZ
19. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
20. Helvijs „broky” Saukants FaZe Clan

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2021 roku poznamy już 22 stycznia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
many Komil and Friends Ultraliga

Komil and Friends z pierwszym zwycięstwem w Ultralidze. Dżentelmeni pokonani po emocjonującym meczu

W przedostatnim środowym meczu Ultraligi Komil and Friends mierzyło się z Gentlemen's Gaming. Było to bardzo ważne starcie, jako że obie ekipy są rozp...