STS
CoreJJ, Team Liquid, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Problemy Liquid przed startem LCS Lock-In. CoreJJ i Hans sama nie zagrają razem

W tym tygodniu profesjonalne rozgrywki League of Legends wracają w pełnej krasie. Ruszyło LoL Pro League, zaczęło się League of Legends Champions Korea, ale też w Ultralidze i innych Europejskich Regionalnych Ligach inauguracje już za nami. I na tym nie koniec – jutro bowiem wystartują czołowe rozgrywki Starego Kontynentu, czyli League of Legends European Championship, […]

W tym tygodniu profesjonalne rozgrywki League of Legends wracają w pełnej krasie. Ruszyło LoL Pro League, zaczęło się League of Legends Champions Korea, ale też w Ultralidze i innych Europejskich Regionalnych Ligach inauguracje już za nami. I na tym nie koniec – jutro bowiem wystartują czołowe rozgrywki Starego Kontynentu, czyli League of Legends European Championship, a kilka godzin po ich rozpoczęciu akcja przeniesie się do Ameryki Północnej. I choć tam czeka nas tylko turniej „na rozgrzewkę” w postaci LCS 2022 Lock-In, to w przypadku wielu drużyn będzie to pierwsza okazja do zobaczenia ich siły przed oficjalnymi meczami. Wielu, bo nie wszystkich.

CoreJJ wciąż bez statusu rezydenta

Wczoraj wieczorem Team Liquid zakomunikował o problemach w składzie, a dokładnie na dolnej alejce. Te są wynikiem ciągłej walki o uzyskanie statusu rezydenta Ameryki Północnej dla Jo „CoreJJ-a” Yong-ina, o czym informował Upcomer – choć koreański wspierający spędził już wystarczająco dużo czasu w rozgrywkach tego regionu, nie udało się dopiąć wszystkich formalności i prawnie 27-latek wciąż nie jest rezydentem NA. To oznacza, że zajmuje on miejsce przeznaczone dla importowanego gracza, których Liquid nie może już rozdysponować. Oba zajęli już bowiem sprowadzeni z Europy Gabriël „Bwipo” Rau oraz Steven „Hans sama” Liv, którzy zadebiutują w League of Legends Championship Series.

CZYTAJ TEŻ:
Minister Sportu o esporcie: Zauważamy zagrożenia, ale zauważamy też szanse

Dwa różne duety

Jakie rozwiązanie przygotowało Liquid na tę okoliczność? Przede wszystkim musiało sięgnąć po graczy akademii i zdecydowało się na Seana „Yeona” Sunga oraz Billa „Eylę” Nguyena, grających odpowiednio na pozycjach strzelca oraz wspierającego. Niemniej duet ten zostanie „rozerwany” na czas LCS Lock-In – Yeon będzie grał u boku CoreJJ-a, natomiast drugą parę stanowić będą Hans sama oraz Eyla. Obie nowo utworzone dwójki będą miały okazję się wykazać, bo TL zamierza podzielić występy między nimi. Pozostała część składu nie ulegnie zmianie – na topie zobaczymy wspomnianego Bwipo, w dżungli Lucasa „Santorina” Larsena, a na środkowej linii Sørena „Bjergsena” Bjerga.

To już kolejne roszady w LCS Lock-In

Liquid nie jest pierwszą drużyną, która do rozgrywek inaugurujących sezon 2022 LCS przystąpi w odmienionym składzie. TSM już jakiś czas temu informowało, że w nadchodzących zmaganiach barwy tego zespołu reprezentować będzie piątka akademii, a na podobny ruch zdecydowało się Golden Guardians. W Dignitas roszady nie są aż tak drastyczne, bo na czas Lock-In zobaczymy tylko innego dżunglera – miejsce Kima „Rivera” Dong-woo zajmie Lawrence „eXyu” Xu.

Same rozgrywki rozpoczną się już w najbliższy piątek o godzinie 23:30. Na początek do boju staną TSM oraz 100 Thieves, a później do rywalizacji włączą się pozostałe formacje z grupy A. Na debiut Kacpra „Inspireda” Słomy w barwach Evil Geniuses będziemy musieli poczekać nieco dłużej, bo do nocy z soboty na niedzielę. Wtedy to, dokładnie o godzinie 0:30, zespół polskiego leśnika zmierzy się z Teamem Liquid. Czy będzie mu dane stanąć w szranki ze swoim dawnym kompanem z czasów Rogue? Decyzja należy tylko do TL. Pełny harmonogram LCS Lock-In 2022 możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
siuhy mouz nxt

Polskie trio jedzie na Ukrainę! MOUZ NXT z awansem na finały WePlay Academy League

Niespodzianki nie było – MOUZ NXT zajęło pierwsze miejsce w grupie B! Dzięki temu ekipa trzech naszych rodaków dołączyła do BIG. OMEN Academy w gronie...