STS
fot. PGL

Ekipa kubena i MICHA w komplecie – sdy nowym nabytkiem MAD Lions

MAD Lions ponownie mogą pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Pod skrzydła hiszpańskiej organizacji trafił bowiem Viktor „sdy” Orudzhev, który tym samym zakończył swój czteroletni pobyt w Teamie Spirit. Bo liczba Ukraińców musi się zgadzać Orudzhev na scenie Counter-Strike’a obecny jest od 2016 roku, ale przez pierwsze kilkanaście miesięcy nie miał okazji, by regularnie rywalizować […]

MAD Lions ponownie mogą pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Pod skrzydła hiszpańskiej organizacji trafił bowiem Viktor „sdy” Orudzhev, który tym samym zakończył swój czteroletni pobyt w Teamie Spirit.

Bo liczba Ukraińców musi się zgadzać

Orudzhev na scenie Counter-Strike’a obecny jest od 2016 roku, ale przez pierwsze kilkanaście miesięcy nie miał okazji, by regularnie rywalizować na wyższym poziomie. Zamiast tego pełnił on rolę zmiennika m.in. w pro100 oraz Team Spirit Academy. Ta ostatnia organizacja pod koniec 2017 roku zwróciła się do niego ponownie, czyniąc z niego najpierw zmiennika, a potem stałego następcę Vladyslava „archa” Svistova. Od tego czasu Ukrainiec wystąpił w barwach rosyjskiej organizacji na 950 notowanych przez HLTV mapach, wypracowując na nich rating na poziomie 1,11. Do tego dołożył mistrzowski tytuł europejskiego DreamHack Open January 2021, miejsce w czołowej czwórce Intel Extreme Masters Katowice 2021 oraz występy na trzech Majorach.

Niemniej w połowie listopada, tuż po odpadnięciu z DreamHack Open November 2021, 24-latek wylądował na ławce rezerwowych, z której już się nie podniósł. Dopiero w MAD Lions będzie miał on więc szansę na powrót do regularnej gry. Jednocześnie Orudzhev stał się też drugim nowym nabytkiem hiszpańskiej organizacji, która dzień wcześniej ogłosiła nawiązanie współpracy z Michałem „MICHEM” Müllerem. Ukrainiec i Polak w zespole Jakuba „kubena” Gurczyńskiego zajmą fotele, które jeszcze do niedawna należały do odsuniętych od zespołu pod koniec grudnia Vladymyra „Woro2k” Veletniuka i Pere’a „sausola” Solsony Saumella. Na debiut Lwów w nowym kształcie poczekamy prawdopodobnie jeszcze dwa tygodnie, tj. do momentu startu nowego sezonu ESEA Advanced.

W tej sytuacji skład MAD Lions prezentuje się następująco:

Thomas „TMB” Bundsbæk
Justinas „jL” Lekavicius
Johannes „b0RUP” Borup
Michał „MICHU” Müller
Viktor „sdy” Orudzhev
Jakub „kuben” Gurczyński (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy grupy wiosennej odsłony BLAST Premier i harmonogram na 2022 rok

Organizatorzy cyklu BLAST Premier uznali, że czwartek to dobry dzień na ogłoszenia. Dlatego też zaprezentowali nie tylko grupy nadchodzącej, wiosennej...