STS
fot. ESL/Adam Łakomy

ERL: Blisko perfekcji w Niemczech, falstart G2 Arctic i penta Agresivoo

Pierwsze kolejki czołowych Europejskich Regionalnych Lig już za nami. Wczoraj zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach Superliga, Prime League oraz La Ligue Française de League of Legends. Na inaugurację nieakredytowanych ERL-ów musimy poczekać do przyszłego tygodnia, toteż jest to dobra okazja na pierwsze podsumowania. Jak poradzili sobie nasi rodacy walczący w Hiszpanii, Francji, Niemczech oraz […]

Pierwsze kolejki czołowych Europejskich Regionalnych Lig już za nami. Wczoraj zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach Superliga, Prime League oraz La Ligue Française de League of Legends. Na inaugurację nieakredytowanych ERL-ów musimy poczekać do przyszłego tygodnia, toteż jest to dobra okazja na pierwsze podsumowania. Jak poradzili sobie nasi rodacy walczący w Hiszpanii, Francji, Niemczech oraz północy Europy?

Hiszpania

Zaczynamy od hiszpańskiej LVP Superliga, gdzie tylko jeden z naszych rodaków może mieć powody do zadowolenia po pierwszym tygodniu zmagań. Jest nim Artur „Zwyroo” Trojan, którego Team Heretics wygrało oba zaplanowane na tę kolejkę spotkania. W pierwszym z nich Heretycy zwyciężyli Movistar Riders Łukasza „Pyrki” Grześkowiaka, w drugim zaś pokonali Giants. Wspomniany Pyrka poległ również z Fnatic TQ, przez co o pierwsze punkty będzie musiał powalczyć dopiero w przyszłym tygodniu. Podobny los czekał na G2 Arctic, w którym grają Sebastian „Color” Czyżyk oraz Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik. Akademia G2 Esports nie dała rady ani BISONS ECLUB, ani MAD Lions Madrid i tę rundę kończy na ósmej lokacie ex aequo z dwiema innymi ekipami.

Poniedziałek, 10 stycznia
18:00 Movistar Riders
Pyrka
0:1 Team Heretics
Zwyroo
BO1
19:00 G2 Arctic
Color, Fresskowy
0:1 BISONS ECLUB BO1
Czwartek, 13 stycznia
19:00 Team Heretics
Zwyroo
1:0 Giants BO1
21:00 G2 Arctic
Color, Fresskowy
0:1 MAD Lions Madrid BO1
22:00 Movistar Riders
Pyrka
0:1 Fnatic TQ BO1

Francja

Przechodzimy do LFL, gdzie liczba Polaków jest największa spośród regionalnych rozgrywek. Duże grono rodzimych graczy oznacza, że w każdej kolejce czeka nas co najmniej jedno polsko-polskie starcie, więc będziemy mieć pewnie dobre i złe wieści. Tym razem w większości te pierwsze… chyba że głównie kibicujecie Teamowi Oplon, gdzie znajdziemy Bruno „Brunessa” Freunda oraz Adriana „Zeturala” Dziadkowca. Spośród wszystkich ekip w LFL z Polakami w swoich szeregach to jedyny zespół, który póki co nie zapunktował, uznając wyższość najpierw Teamu BDS Academy, a dzień później Misfits Premier – czyli dwóch innych ekip z rodzimymi akcentami.

Wspomniane BDS, w składzie którego grają Tobiasz „Agresivoo” Ciba oraz Robert „Erdote” Nowak, zanotowało perfekcyjny start, przynajmniej jeśli chodzi o same wyniki. Pierwszy z wymienionych graczy może być tym bardziej zadowolony, bowiem we wczorajszym spotkaniu z Solary polski toplaner zdobył pentakilla. Zadowolony może być też Jakub „Jactroll” Skurzyński grający w Vitality.Bee. Zespół polskiego wspierającego pokonał zarówno Solary, jak i GamersOrigin, dzięki czemu razem z akademią BDS oraz LDLC OL zajmuje fotel lidera. Słodko-gorzki start zanotowały natomiast Misfits Premier oraz Mirage Elyandra – choć grający w tej drugiej ekipie Oskar „Raxxo” Bazydło nie krył radości po wygranej w spotkaniu z Martinem „Rekklesem” Larssonem.

Środa, 12 stycznia
18:00 Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
0:1 Karmine Corp BO1
19:00 GamersOrigin 0:1 GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
20:00 Vitality.Bee
Jactroll
Team Vitality 1:0 Solary BO1
21:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
0:1 Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
22:00 Mirage Elyandra
Raxxo
0:1 LDLC OL BO1
Czwartek, 13 stycznia
18:00 LDLC OL 1:0 GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
19:00 Solary 0:1 Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
20:00 Mirage Elyandra
Raxxo
1:0 Karmine Corp BO1
21:00 Vitality.Bee
Jactroll
Team Vitality 1:0 GamersOrigin BO1
22:00 Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
1:0 Team Oplon
Bruness, Zetural
BO1

Niemcy

Zza naszej zachodniej granicy mamy niemal tylko dobre wieści. W tym tygodniu mogliśmy oglądać sześć spotkań z udziałem polskich zawodników, a w pięciu z nich triumfowała drużyna naszego rodaka. Tym samym po pierwszej kolejce czyste konto zachowali Tomasz „Eścik” Skwarczyński grający w GamerLegion, jak również Marcin „iBo” Lebuda z Unicorns of Love Sexy Edition. Nieco gorszy bilans zanotował Patryk „Mystiques” Piórkowski – jego SK Gaming Prime w swoim pierwszym meczu w tym splicie musiało uznać wyższość Schalke 04, ale dwa dni później udało się pokonać Eintracht Spandau.

Wtorek, 11 stycznia
18:00 ⁠Eintracht Spandau 0:1 GamerLegion
Eścik
BO1
21:00 Schalke 04 1:0 SK Gaming Prime
Mystiques
BO1
22:00 BIG 0:1 Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol Unicorns of Love Sexy Edition
iBo
BO1
Czwartek, 13 stycznia
19:00 SK Gaming Prime
Mystiques
1:0 Eintracht Spandau BO1
20:00 GamerLegion
Eścik
1:0 BIG BO1
22:00 Unicorns of Love Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol 1:0 PENTA 1860 BO1

Europa Północna

Na koniec szybki wgląd w Northern League of Legends Championship, które zakończyły się jako pierwsze. Tam również wielu Polaków zachowało czyste konto… aczkolwiek nie wszyscy. Jedynym nieszczęśliwcem jest Szymon „Kanna” Kawęcki z MNM Gaming, którego zespół musiał uznać wyższość zarówno Bifrost, jak i Vanir. Co ciekawe, w obu tych ekipach znajdziemy polskie akcenty – na dolnej alejce Bifrost występuje Adrian „Odi11” Kruk, natomiast szkoleniowcem Vanir jest Michał „Flash” Kosicki. W pierwszym tygodniu obaj wymienieni rodacy zanotowali czyste konto, a podobnym osiągnięciem może pochwalić się również BT Excel, w składzie którego występują Dominik „Zamulek” Biela oraz Mateusz „Kikis” Szkudlarek.

Poniedziałek, 10 stycznia
18:00 Vanir
Flash
1:0 ⁠Team Singularity BO1
19:00 Bifrost
Odi11
1:0 ⁠MNM Gaming⁠
Kanna
BO1
22:00 BT Excel
Zamulek, Kikis
1:0 Dusty BO1
Środa, 12 stycznia
19:00 ⁠MNM Gaming⁠
Kanna
0:1 Vanir
Flash
BO1
21:00 Dusty 0:1 Bifrost
Odi11
BO1
22:00 X7 Esports 0:1 BT Excel
Zamulek, Kikis
BO1
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Evil Geniuses

Inspired zadebiutuje w NA. Rusza LCS 2022 Lock In

W tym tygodniu wracają profesjonalne rozgrywki League of Legends na całym świecie. Te zaczęły się już m.in. w Chinach i Korei Południowej, a już dziś...