STS
Jankos, G2 Esports, LEC 2021 Summer
fot. Riot Games/Michał Konkol

Debiut nowego składu G2. Samuraje rozpoczynają sezon LEC od wygranej

Na półmetku dzisiejszych zmagań League of Legends European Championship G2 Esports zmierzyło się z EXCEL ESPORTS. Nowa odsłona Samurajów została poddana pierwszemu testowi po zmianach poczynionych w okienku transferowym. Ekipa z Marcinem „Jankosem” Jankowskim po trudnych bojach zdołała rozpocząć rozgrywki od wygranej. EXCEL ESPORTS 0:1 G2 Esports Finn Gangplank Broken Blade Corki Markoon Jarvan IV […]

Na półmetku dzisiejszych zmagań League of Legends European Championship G2 Esports zmierzyło się z EXCEL ESPORTS. Nowa odsłona Samurajów została poddana pierwszemu testowi po zmianach poczynionych w okienku transferowym. Ekipa z Marcinem „Jankosem” Jankowskim po trudnych bojach zdołała rozpocząć rozgrywki od wygranej.

EXCEL ESPORTS 0:1 G2 Esports
Finn
Gangplank
Broken Blade
Corki
Markoon
Jarvan IV
Jankos
Xin Zhao
Nukeduck
Malzahar
caPs
LeBlanc
Patrik
Lucian
Flakked
Jinx
Advienne
Nami
Targamas
Lulu

Na pierwszy mecz z udziałem G2 po zmianach czekał pewnie niejeden kibic. W końcu nadszedł czas, w którym mogliśmy sprawdzić jak będzie działać nowa odsłona Samurajów. Sam Polak zaczął bardzo aktywnie, udając się w trzeciej minucie na dolną aleję, jednak nie znalazł tam zabójstwa. Te znalazł natomiast Mark „Markoon” van Woensel, nurkując pod wieżę przeciwnego toplanera i go uśmiercając.

Samuraje nie chcieli pozostać temu dłużni i już kilka chwil później odwdzięczyli się dwoma eliminacjami na górnej części mapy i jedną na dole. Mimo to zawodnicy EXCEL ani myśleli o złożeniu broni, przez co przed wybiciem kwadransa na tablicy wyników mogliśmy obserwować remis. Podobnie wyglądało kolejnych dziesięć minut, gdzie mimo ogromu agresji płynącej z obydwu stron nie byliśmy w stanie jasno określić, która drużyna prowadzi.

Jankos wygrywa walkę o Starszego Smoka

W okolicach 29. minuty XL zaatakowało Barona i ostatecznie zdołało go uśmiercić. Markoon i spółka nie skorzystali za bardzo z jego wzmocnienia. Dopiero po wygaśnięciu buffa zdecydowali się podejść pod struktury wroga. W tym czasie G2 postanowiło przejąć Duszę Oceanicznego Smoka i niedługo po upadnięciu drake’a wszczęła się bójka. W niej górą była formacja z Jankosem na czele, której udało się poskromić wszystkich przeciwników. EXCEL się obroniło, a mecz trwał nadal. Wydawałoby się, że ta potyczka nigdy się nie skończy, bo ekipy stale wymieniały się wykluczeniami. Wszystko ma jednak swój kres, a ostateczne rozstrzygnięcie gry miało miejsce około czterdziestej minuty. Wówczas polski dżungler zdołał wygrać niezwykle istotną bójkę o wzmocnienie Starszego Smoka i z jego pomocą Samurajom udało się zakończyć pojedynek.

Już za moment do walki o pierwsze zwycięstwo na Polach Sprawiedliwości zameldują się reprezentanci Misfits Gaming oraz Astralis. Pojedynek z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NIP zaprezentował nowego trenera dywizji CS:GO

Niedawne plotki w końcu znalazły swoje potwierdzenie, a Ninjas in Pyjamas zaprezentowali nowego trenera swojej dywizji Counter-Strike'a. Tym zgodnie z...