STS
Trymbi, Rogue, LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

Rogue z pierwszym zwycięstwem w LEC! SK Gaming pokonane

W drugim spotkaniu piątkowych zmagań w inauguracyjnym tygodniu League of Legends European Championship Spring 2022 SK Gaming podjęło Rogue. Pomimo utraty swojego kluczowego gracza podczas okna transferowego, Kacpra „Inspireda” Słomy, to właśnie Łotrzyki były stawiane w pozycji faworyta. Wedle przypuszczeń ekipa Adriana „Trymbiego” Trybusa zdołała przypieczętować swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Rogue 1:0 SK Gaming […]

W drugim spotkaniu piątkowych zmagań w inauguracyjnym tygodniu League of Legends European Championship Spring 2022 SK Gaming podjęło Rogue. Pomimo utraty swojego kluczowego gracza podczas okna transferowego, Kacpra „Inspireda” Słomy, to właśnie Łotrzyki były stawiane w pozycji faworyta. Wedle przypuszczeń ekipa Adriana „Trymbiego” Trybusa zdołała przypieczętować swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Rogue
1:0 SK Gaming
Odoamne
Ornn
Jenax
Gwen
Malrang
Xin Zhao
Gilius
Jarvan IV
Larssen
LeBlanc
Sertuss
Vex
Comp
Jinx
Jezu
Jhin
Trymbi
Rakan
Treatz
Nautilus

Pierwsza krew polała się w już w czwartej minucie. To wtedy miała miejsce potyczka na dolnej alejce w asyście dżunglerów obu drużyn. Zabójstwo wpadło na konto Jarvana IV i dało niewielką przewagę niemieckiej formacji. Chwilę później udało jej się również zabezpieczyć pierwszego smoka, jednak Rogue nie próżnowało i odpowiedziało na to zagranie Heroldem. W dziesiątej minucie natomiast upadła pierwsza wieża SK Gaming a gra się wyrównała.

Kolejne walki utrzymywały grę w impasie. Dopiero bójka, której celem był trzeci smok dała przewagę Trymbiemu i spółce. Poza neutralnym obiektem zyskali oni też sporo sztuk złota. W  okolicach 25. minuty, po kolejnym starciu na dolnej rzece, RGE zdominowało przeciwnika i dzięki wygranej batalii pokusiło się o podebranie Barona. Już chwilę Łotrzyki znalazły się w bazie wroga i wykończyli skład Erberka „Giliusa” Demira.

Już za chwilę rusza kolejny mecz. O pierwsze zwycięstwo w LEC 2022 zawalczą G2 Esports oraz Excel. W obu drużynach znajdują się zawodnicy, którzy dopiero debiutują w najważniejszej europejskiej lidze. Rywalizację z polskim komentarzem śledzić można na kanałach Polsat Games na Twitchu, Youtube oraz w telewizji. Transmisję w języku angielskim można oglądać m.in. na tych samych serwisach – tutaj i tutaj. Więcej informacji na temat bieżacego sezonu League of Legends European Championship znajdziecie, klikając w poniższy baner.

LEC

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Team Vitality, LEC

Nieudany start Teamu Vitality. Ekipa Selfmade'a przegrywa z MAD Lions w LEC

Już na start wiosennego splitu League of Legends European Championship mogliśmy sprawdzić, co przygotowała dla nas europejska superdrużyna. Team Vital...