Wczoraj do życia oficjalnie powołano zespół MONKEsports, w skład którego wchodzą między innymi Janusz "Snax" Pogorzelski i Kuba "Markoś" Markowski. Ogłoszenie nastąpiło tuż przed startem drugiego zimowego ESEA Cash Cupa, w którym polska ekipa CS:GO wzięła udział. Co istotne, nasi rodacy wciąż pozostają w grze o swój pierwszy sukces, a co za tym idzie również o 3 000 dolarów.

MONKE pierwszego dnia rywalizacji było niepokonane. Na drodze do półfinału formacja Snaxa rozprawiła się między innymi z polskim składem GameAgents, wygrywając 16:11 na Ancient. Później nasi rodacy rozprawiali się także chociażby z chińskim Lynn Vision Gaming (16:7) czy portugalskim FTW Esports (16:3). Dzięki temu dziś powalczą o finał ESEA Cash Cup i – być może – o ostateczny triumf.

MONKE gra o triumf w ESEA Cash Cup

Półfinałowym rywalem zespołu, którego częścią są również Kamil "KEi" Pietkun, Kacper "Kylar" Walukiewicz oraz Piotr "nawrot" Nawrocki, będzie 1shot. Wschodnioeuropejski zespół otrzymał bezpośrednie zaproszenie do zawodów, w wyniku czego od razu wylądował w 1/2 finału. Ostatnie oficjalne mecze oponent naszych rodaków rozgrywał jeszcze w grudniu, więc w zasadzie trudno przewidzieć, czego się dziś po nim spodziewać. Pewnym jest z kolei, że zawodnicy MONKE są póki co w gazie i jeśli to się nie zmieni, to gracze z Rosji i Ukrainy mogą mieć problem z odniesieniem zwycięstwa.

Mecz z udziałem polskiego zespołu rozpocznie się o 16:00 i rozegrany zostanie w trybie BO3. Stream dostępny będzie na kanale majkibets i Troglodytaa. W tym samym czasie odbywał się będzie drugi półfinał ESEA Cash Cup Winter #2 EU. Zagrają w nim DBL PONEY i FPSBUG. Członkiem tej drugiej drużyny jest Brajan "dgl" Lemacha.

Na triumfatorów rozgrywek czeka nagroda główna w postaci 3 000 dolarów. Zespół, który zajmie drugie miejsce, zgarnie z kolei 1 000 dolarów.