STS
Jankos G2 Esports LEC
fot. Riot Games/Michał Konkol

COVID-19 w G2. Organizacja wydała komunikat

G2 Esports po zakończeniu pierwszej rundy League of Legends European Championship 2022 Spring wydało specjalny komunikat. Klub poinformował o pozytywnych testach na COVID-19 wśród graczy i członków sztabu szkoleniowego.

Za nami pierwszy weekend wiosennego splitu League of Legends European Championship 2022. Dwie drużyny zakończyły go bez porażki, ale pozytywny bilans wypracowało też G2 Esports. Ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego wygrała dwa z trzech meczów i to mimo przeciwności losu. Przeciwności, o których dowiedzieliśmy się dopiero po potyczce Samurajów z MAD Lions.

2-1 w pierwszej kolejce LEC

G2 w piątkowy wieczór rozprawiło się z EXCEL ESPORTS, zaś w sobotę ograło Astralis. Choć spodziewano się, że Rasmus „caPs” Winther i jego koledzy wygrają te dwa mecze, to sam styl nie był do końca przekonujący. Do perfekcyjnej inauguracyjnej rundy formacja Duńczyka potrzebowała zwycięstwa z MAD Lions, ale tego nie udało się osiągnąć. Zespół broniący mistrzostwa LEC okazał się lepszy.

Zaskakujący komunikat G2

Tuż po zakończeniu ostatniej potyczki pierwszej rundy w mediach społecznościowych pojawił się zaskakujący komunikat. G2 Esports poinformowało, że jeszcze przed startem supertygodnia większość zawodników podstawowego składu oraz sztabu szkoleniowego otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. – Zdecydowaliśmy się normalnie grać, zrezygnowaliśmy z kamer na graczy i wywiadów po wygranych meczach, kiedy było to możliwe. Mamy nadzieję, że na spotkania w przyszły weekend będziemy w 100% gotowi – czytamy we wpisie.

Druga runda wiosennego splitu LEC 2022 rozpocznie się 21 stycznia. Wtedy na drodze Samurajów staną SK Gaming (aktualny bilans 1-2) i Team Vitality (aktualny bilans 0-3). Szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszyły zapisy na SHIF7 League. Pierwszą ogłoszoną grą FIFA 22

Od dłuższego czasu w mediach społecznościowych huczy o nowym projekcie, zwanym SHIF7 League. Od 6 stycznia, dzień po dniu, przedstawiano kolejne grupy...