STS
fot. EA Sports

Nowy sezon w FIFA Mobile. Zapowiedziano przełomowe zmiany!

We wtorek 18 stycznia startuje nowy sezon w grze FIFA Mobile i po dotychczasowych informacjach, które opublikowali twórcy, możemy stwierdzić, że szykuje się sporo zmian. Gameplay, treningi, ulepszenia, zgranie czy rynek transferowy – każdy z tych elementów rozgrywki doczeka się modyfikacji.

Co nowego w FIFA Mobile 22?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie EA Sports, twórcy zapowiadają ogromny przełom w grze. Zwiększony ma zostać realizm, a co za tym idzie, gracze powinni spodziewać się nowej jakości meczów. W najnowszej odsłonie będzie lepsza grafika oraz nowe stadiony. EA wskazuje także na możliwość rozgrywania meczów 11 na 11 ze znajomymi.

Gracze będą mogli budować wymarzone składy w trybie Ultimate Team ze wszystkich najlepszych lig świata. Do dyspozycji będziemy mieli ponad 15 tysięcy zawodników, występujących na co dzień w ponad 600 klubach.

Kolejną świetną informacją są karty rangi Ikon i Bohaterów. Ikon ma być ponad sto, w tym m.in. Ronaldinho, Zinedine Zidane, Ronaldo czy Paolo Maldini. Wśród Bohaterów jest polski akcent, wszak taką kartę według przecieków od twórców otrzymał Jerzy Dudek, były reprezentant Polski, bramkarz takich klubów jak Liverpool czy Real Madryt.

Grafika

Przejdźmy jednak do konkretnych zmian, które zostały już potwierdzone przez EA. Jeśli chodzi o grafikę, FIFA Mobile od nowego sezonu będzie obsługiwać 60 klatek na sekundę, co znacznie wpłynie na wrażenia gracza. Twórcy jednak przy tym zastrzegają, że nie oznacza to wprowadzenia nowego silnika, a poprawę wizualną. Zmienione zostały także kamery w grze – gracz do dyspozycji będzie miał ich cztery, a ulepszenia doczekają się powtórki.

Kolejnym punktem będzie siedem nowych stadionów (Estadio de las Artes, Eastpoint Arena, Stadion Olympik, Estadio Presidente G. Lopes, Sanderson Park, Estadio El Medio, Stadion treningowy), a na części z nich będzie można zmienić porę dnia. Oprócz wyżej wymienionych nowości, na graczy czeka inna tekstura boiska, poprawione cienie piłkarzy, animacje kibiców czy też interfejs. Inną nowością są sędziowie liniowi i kamerzyści, animacje chorągiewek, nowa kopuła nieba, efekty mgły, rozbłyski świetlne czy nowe sceny przedmeczowe.

Zmian graficznych jest jednak więcej, a ze wszystkimi innowacjami dotyczącymi tej części gry można zapoznać się tutaj.

Gameplay

Modyfikacje dotknęły także popularny tryb VS Attack. Nie będzie już w nim rzutów rożnych, co ma zdynamizować grę. Usunięte zostały też kontrataki, a poza tym usprawniono szybkość kończenia akcji po utracie piłki. Kolejny aspekt to zarządzanie zespołem. Od teraz gracz będzie mógł wybrać wykonawców stałych fragmentów gry, takich jak rzut karny, krótki/daleki rzut wolny oraz rzut rożny z prawej i lewej strony. Będzie można także wybrać kapitana swojego zespołu.

Podczas spotkania na bieżąco będzie można dokonywać zmian, czy to w samym ustawieniu, czy też wprowadzając rezerwowych. Aby dokonać takich roszad nie będzie potrzeby zatrzymywania spotkania. Dodano też nową funkcję, jaką jest kondycja. Od teraz podczas wykonywania sztuczek, wślizgów bądź podejmowania pressingu kondycja zawodnika będzie spadać, a niski jej poziom będzie wpływał na jakość wykonywanych zagrań.

Twórcy zdecydowali się wprowadzić sześć nowych sztuczek. Gracze mogą liczyć na cofnięcie piłki i obrót, otwarcie i zamarkowanie strzału, podwójną piętkę w bok, znaczną zmianę toru biegu, przerzucenie piłki nad głową oraz zwód i wyjście na bok.

Zmieniono również układ interfejsu. Co się za tym kryje? Menu zmiany, w grze z komputerem możliwość wybrania nastawienia defensywnego, zrównoważonego lub ofensywnego, przycisk ustawienia kamery, herb drużyny i wynik wyświetlane na boisku podczas rozpoczęcia i wznowienia gry czy wartość ping w meczach Head to Head i VS Attack.

Co istotne, od teraz strzały oddane przy pełnym pasku siły mają mniejszą szansę na trafienie w światło bramki. Ogółem mają one być jednak mocniejsze i celniejsze, aniżeli w ubiegłym sezonie.

Wszystkie zmiany gameplayu znajdziecie w tym miejscu.

Dźwięk

Nowości obejmą także ścieżkę dźwiękową. Absolutnym hitem jest wprowadzenie komentarza dźwiękowego. Będzie on dostępny w kilku językach – angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, włoskim, niemieckim, niderlandzkim, arabskim, mandaryńskim i japońskim. Odświeżony dźwięk zagości także na trybunach w postaci nowych przyśpiewek kibiców. Kolejnym dodatkiem będą konferansjerzy, którzy zajmą się ogłaszaniem nazwisk zdobywców bramek. Ponadto, jak możemy przeczytać na stronie EA, słyszalni będą również zawodnicy proszący o podanie piłki.

Szczegółowe zmiany w sferze dźwięku dostępne są tutaj.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NIP prezentuje południowoamerykański skład VALORANTA

NIP po brazylijsku Wśród nowych reprezentantów NIP-u znalazł się m.in. Alexandre "xand" Zizi, który swego czasu uważany był za spory talent na scenie...