Dyrektor Teamu Secret dzieli się informacją od Valve w sprawie Majora

Matthew "Cyborgmatt" Bailey jako dyrektor jest osobą, która stoi za ogromem tego, co Team Secret reprezentuje sobą jako marka. Valve po niedawnym skandalu związanym z odwołaniem Majora zdołało się zreflektować. W udostępnionej przez Cyborgmatta informacji od dewelopera dowiadujemy się, że zespoły nie były wcześniej powiadomione o możliwości odwołania imprezy.

Poza brakiem jakiejkolwiek komunikacji z zespołami Valve przyznaje, że nie dostosowało działań do dynamicznej sytuacji. Ta powiązana była z rozwojem Omnicrona, utrudnieniami w podróży i umiarkowanym optymizmem organizatorów.

Korporacja prowadzona przez Gabe'a Newella zakomunikowała, że pracuje nad zorganizowaniem turnieju, w którym gracze ze wszystkich regionów świata będą mogły się zmierzyć ze sobą na lanie. Valve przeprosiło za brak komunikacji i działań w kwestii odbycia się już dawno zapowiedzianej imprezy.

Cień na ten komunikat rzuca oczywiście to, że nie jest to wiadomość wydana na oficjalnej stronie Doty. Była to prywatna korespondencja między przedstawicielami biznesów z ominięciem kibiców.

[caption id="attachment_316345" align="aligncenter" width="730"]Major, Dota, Dota 2, DPC, Dota Pro Circuit fot. twitter.com/Cyborgmatt[/caption]

Słowami wstępu do finałowej fazy ligi...

Szósta, finałowa kolejka Dota Pro Circuit jest zwykle niepełna. Kalendarz został tak skonstruowany, aby najważniejsze mecze odbyły się właśnie w szóstym tygodniu. W systemie ligowym DPC częściej niż rzadziej występują dogrywki. W przypadku takiego samego bilansu meczów na koniec fazy ligowej między formacjami rozgrywane są dodatkowe spotkania. Mecz BO3 rozgrywany jest w przypadku remisu z udziałem dwóch drużyn. Przy większej liczbie formacji każdy gra z każdym w formacie BO1 tak długo, aż dojdzie do rozstrzygnięcia.

Z tym w głowie możemy przejść do podsumowania piątego tygodnia DPC na świecie.

Alliance spada do drugiej dywizji. Nigma z Miracle-'em odrodzona

Alliance jako legendarny zespół może nie zasługuje na spadek do drugiej dywizji za same swoje osiągnięcia. Ale jako grupa graczy już tak. Alliance w pierwszej turze zachodnioeuropejskiego DPC nie pokazało nic ciekawego. Cały zespół jest mocno niezadowolony i kierownictwo na pewno dokona roszad w oknie transferowym.

Coolguys zgodnie z przewidywaniami przegrali ostatnie dwa mecze i nikogo tym nie zaskoczyli. Z drugiej strony medalu o nazwie "beniaminkowie" jest Team Tickles. ex-Vikin.gg udowodnia swoją wartość i dzięki bliskiemu perfekcji meczowi przeciwko Tundra Esports zapewnił sobie awans na co najmniej drugą lokatę w lidze.

Nigma Galaxy przedstawiła nam, jak wygląda odrodzenie się feniksa z popiołów. Swoją passę gracze pod wodzą Kuro "KuroKy'ego" Salehiego Takhasomiego zaczęli od wygranej z Teamem Secret. Czwarte zwycięstwo z rzędu było prawdopodobnie najtrudniejsze — przeciwko do tej pory niepokonanemu Teamowi Liquid. Dzięki tej serii Nigma będzie spokojnie czekać na rozstrzygnięcia szóstego tygodnia.

Team Secret po rozprawieniu się z Coolguys 2:0 będzie walczyć o możliwość wystąpienia w dogrywce o miejsca 3-4. z OG i Nigma Galaxy, a także potencjalnie z Tundra Esports. Najważniejsza w walce o wyższą lokatę jest możliwość awansu do fazy Wildcard Majora. Na drodze ekipy Michała "Nishy" Jankowskiego stanie Team Tickles, które postara się o potencjalne zwycięstwo w całej lidze. Mecz obejrzymy dziś o godzinie 18:00 na Twitchu.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Team Liquid 5 – 1 11 – 5
1. Team Tickles 5 – 1 11 – 3
3. OG 4 – 3 10 – 5
4. Nigma Galaxy 4 – 3 8 – 7
5. Team Secret 3 – 3 7 – 7
5. Tundra Eports 3 – 3 7 – 6
7. Alliance 1 – 5 2 – 10
8. Coolguys 0 – 7 1 – 14
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Ameryki wyłoniły mistrzów lig. Bitwy o drugie miejsca premiowane awansem na Majora

Ameryka Południowa ma taką samą sytuację na szczycie tabeli, co Ameryka Północna. W obu przypadkach mistrz ligi został już wyłoniony. Z drugiej strony peletony zaciekle walczą o drugie lokaty, premiujące fazą grupową Majora.

Thunder Predator jest jedną z dwóch ekip, które zapewniły sobie mistrzostwo ligi przed rozegraniem ostatniej serii spotkań. Przed TP mecz przeciwko beastcoast, które potrzebuje zwycięstwa, aby wywalczyć dogrywkę o wicemistrzostwo. W tej walce stanie formacja lepsza z pary Infamous–APU King of Kings.

Alliance nie jest jedyną ekipą, która z reprezentowania regionu na Internationalu kończy pierwszą turę nowego sezonu spadkiem do drugiej dywizji. Drugim przypadkiem jest SG esports, które zawiodło w meczu o życie przeciwko NoPing e-sports.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Thunder Predator 6 – 0 12 – 1
2. beastcoast 4 – 2 10 – 4
2. Infamous 4 – 2 8 – 7
2. APU King of Kings 4 – 2 8 – 6
5. Hokori 2 – 4 4 – 8
5. Lava 2 – 4 6 – 8
7. NoPing e-sports 2 – 5  6 – 10
8. SG esports 1 – 6  3 – 13
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Quincy Crew z kompletem zwycięstw i zapewnionym tytułem mistrzowskim podejmie Evil Geniuses w derbach Ameryki Północnej. EG po efektownym zwycięstwie nad Teamem Undying ma szansę na wywalczenie bardzo dobrego wyniku po ośmieszającym starcie sezonu. Główną różnicą w stylu gry było zastąpienie offlanera ze względu na konieczność grania na pingu Egora "Nightfalla" Grigorenko byłym zawodnikiem Quincy Crew — Arifem "MSS" Anwarem.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Quincy Crew 6 – 0 12 – 4
2. Team Undying 4 – 2 9 – 4
2. Evil Geniuses 4 – 2 9 – 4
2. Wildcard Gaming 4 – 2 9 – 5
5. 4 Zoomers 3 – 3 7 – 7
6. simply TOOBASED 2 – 5 4 – 10
7. Arkosh Gaming 1 – 5 2 – 11
8. Black N Yellow 1 – 6 6 – 13
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

T1 wygrywa spotkanie na szczycie, a MidOne nie wie, komu kibicować

W południowo-wschodniej Azji BOOM Esports przez całą ligę było na szczycie tabeli. Szansę na zdobycie mistrzostwa beniaminkowie oddalili od siebie porażką z T1. Zespół ten w swoim powolnym, metodycznym stylu zdominował drugą grę, podczas gdy pierwsza nigdy nie wypadła spod kontroli.

Yeik "MidOne" Zheng Huen – były midlaner Teamu Secret – zakończył fazę zasadniczą ze swoim Teamem SMG i obecnie może nie wiedzieć, komu kibicować. Mecz pomiędzy T1 a Fnatic zdecyduje, co stanie się z Teamem SMG. W przypadku wygranej T1, SMG będzie mieć zapewniony przelot na Majora.

Z drugiej strony niespodziewane zwycięstwo czarno-pomarańczowych pozwoli na potrójną dogrywkę o wicemistrzostwo. Wszystko to zakładając, że BOOM poradzi sobie z Execration. W innym wypadku możemy być świadkami dogrywki, w której udział wezmą cztery formacje. W wyniku takiej dogrywki jedna ekipa pozostanie z niczym, a inna rozpocznie zmagania w Majorze w fazie pucharowej.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. BOOM Esports 5 – 1 10 – 2
1. T1 5 – 1 11 – 3
3. Team SMG 5 – 2 10 – 6
4. Fnatic 4 – 2 8 – 5
5. Execration 2 – 4 4 – 9
5. Motivate.Trust Gaming 2 – 4 6 – 8
7. OB.Neon 1 – 5 4 – 11
8. TNC Predator 1 – 6 3 – 12
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

Virtus.pro musi pokonać Team Spirit, aby marzyć o Majorze

We Wschodniej Europie nastąpiła zmiana w kwestii walki o trzecie miejsce. Do tej pory HellRaisers było niepokonane i liczyło się w walce o fotel lidera. Niestety dla młodego zespołu, piąty tydzień zmagań nie poszedł po jego myśli. Dwie porażki z faworyzowanymi Teamem Spirit i PuckChamp sprawił, że Virtus.pro dogoniło HR.

VP w czwartek o godzinie 18:00 zawalczy o zapewnienie sobie najlepszej trójki z Teamem Spirit, gdzie HellRaisers czekać będzie nikłe zagrożenie ze strony spadkowicza w postaci Teamu Empire.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. Team Spirit 6 – 0 12 – 1
2. PuckChamp 6 – 1 12 – 5
3. HellRaisers 4 – 2 8 – 6
3. Virtus.pro 4 – 2 10 – 5
5. Natus Vincere 3 – 4 8 – 10
6. AS Monaco Gambit 1 – 5 3 – 10
6. Mind Games (ex-Team Unique) 1 – 5 4 – 10
8. Team Empire 0 – 6 2 – 12
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji

PSG.LGD pewne awansu do Majora. Czwarty zespół TI 10 pod presją

Jeśli mielibyśmy polecić jedną grę z zeszłego tygodnia, to najlepszym wyborem bezdyskusyjnie powinna być gra druga pomiędzy PSG.LGD a RNG. Niewiele ponad 80 minut Doty na najwyższym poziomie. Podczas derbów Chin dochodziło do ponad 10 eliminacji w pojedynczych potyczkach. Dodatkowa ciekawostka – kapitan LGD, Zhang "y`" Yiping, ma obecnie w profesjonalnych meczach serię 19 meczów bez porażki na Bane'ie.


LGD wygrało ten mecz (jak i wszystkie poprzednie) i jest murowanym faworytem do mistrzostwa regionu. Z drugiej strony mamy Invictus Gaming, które po pozbyciu się kapitana Hu "kaki" Liangzhiego nie może się odnaleźć. IG czekają tytanicznie trudne przeprawy z PSG.LGD i z Teamem Aster, które od porażki z wicemistrzem Internationala jest niepokonane.

# Drużyna Mecze Bilans gier
1. PSG.LGD 5 – 0 10 – 1
2. Team Aster 4 – 1 9 – 2
3. EHOME 4 – 2 9 – 6
4. Royal Never Give Up 3 – 2 7 – 6
5. LBZS 3 – 4 7 – 10
6. Vici Gaming 2 – 3 5 – 7
7. Invictus Gaming 1 – 4 4 – 8
8. Phoenix Gaming 0 – 6 1 – 12
Legenda:
Awans do górnej drabinki Majora
Awans do fazy grupowej Majora
Awans do fazy Wildcard Majora
Pozostanie w pierwszej dywizji
Spadek do drugiej dywizji