5. Bezlitosny Merciless

Pierwsze zestawienie tego sezonu otwiera Cengizhan "Merciless" Teker i jego otwierające zabójstwo w meczu z Komil and Friends. Midlaner Gentlemen's Gaming nie zamierzał stronić od wymian już od samego startu gry i tuż po upływie drugiej minuty postawił wszystko na jedną kartę, wchodząc w wymianę z Kubą "manym" Tylmanem. Ten zdecydował się w pewnym momencie brać nogi za pas, ale Turek ubiegł go, flashując do przodu i zanim jeszcze gracz KNF zdecydował się również wykorzystać swój Błysk, Merciless użył Uprowadzenia w miejscu docelowym wrogiego środkowego. To przypieczętowało los Tylmana i przyniosło Tekerowi pierwszą krew w tym meczu.

4. Światło (bez)nadziei

Na miejscu czwartym bardzo udana dwójkowa akcja w wykonaniu zawodników Goskilli. Teodor "Vzz" Cholakov myślał, że jest w dość bezpiecznej sytuacji, zadając kolejne ciosy w wieżę na topie... aż do momentu, gdy Silas "Silas" de Jong użył umiejętności ostatecznej swojej Lux. Celem nie był jednak wrogi marksman, tylko ustawione w linii stwory wspierające Bułgara w natarciu. Ostatnia Iskra od Silasa wyeliminowała wszystkie miniony i wtedy do akcji wkroczył Tomas "VeyLot" Čirba. Litwin najpierw podrzucił Cholakova za pomocą Nura W Otchłań, a następnie Pożarciem wysłał go z powrotem pod niebieską wieżę, której kolejne pociski przypieczętowały los strzelca Z10, nawet mimo usilnych starań jego kompana z alei.

3. Oszałamiający pokaz talentu

Czasem jest tak, że do określenia w kilku słowach zagrania danego gracza wystarczy tylko nazwa użytej przez niego kluczowej umiejętności. Tak też było w przypadku Tomasa "Jaunatisa" Janaudisa, którego Qiyana w idealnym momencie wkroczyła do walki i najpierw przerzuciła dwóch rywali w kierunku ściany, a następnie wykorzystała swoją umiejętność ostateczną, ogłuszając całą piątkę przeciwników. Sytuacje, w których wszyscy oponenci znajdują się w zasięgu jakiejkolwiek umiejętności nie są zbyt częste, a w przypadku Oszałamiającego Pokazu Talentu jest to tym trudniejsze, wszak trzeba dodatkowo być w okolicach jakiejś skały. Użycie ulti od Jaunatisa było jednak nie tylko efektowne, ale też efektywne – w kolejnych kilkunastu sekundach z życiem pożegnała się łącznie trójka wrogów, dzięki czemu Forsaken wysunęło się na wyraźne prowadzenie w złocie i, co ważniejsze, uniemożliwiło wówczas rywalom zdobycie Duszy.

2. Ultracombo

Wracamy do spotkania Goskilli z Zero Tenacity, ale przenosimy się nieco w czasie. Wypracowana przewaga na przestrzeni dwudziestu pierwszych minut skłoniła Gorylów do podjęcia natychmiastowego Barona, tym bardziej że rywale byli dość daleko. A gdy już gracze Z10 zdecydowali się ruszyć w kierunku fioletowej bestii (której zabijanie zajmowało GSK dość dużo czasu), wpadli prosto w sidła oponentów, którzy tylko czekali na ten jeden krok za daleko. Najpierw w przeciwników wbił się Besmir "iLevi" Jakupi swoją Rell, ściągając trójkę z nich w jeden punkt, a następnie w mgnieniu oka ogrom obrażeń dołożyli Silas swoją Lux oraz Marcus "Baybror" Bay-Smidt Christensen Supermegarakietą Śmierci Jinx. To zmusiło Zero Tenacity do natychmiastowej ewakuacji, otwierając na oścież furtkę oponentom do zdobycia fioletowego wzmocnienia.

1. Lucker znów na szczycie

Niespełna rok temu, podczas prezentacji najlepszych akcji z pierwszego tygodnia piątego sezonu Ultraligi, najwyższy stopień podium zajął Damian "Lucker" Konefał i jego Jhin. I również w pierwszym zestawieniu tego roku to właśnie strzelec AGO ROGUE znalazł się na szczycie. Fotel lidera tym razem wywalczył, grając nie Jhinem, a Kalistą – w osiemnastej minucie meczu z Komil and Friends (notabene już wtedy różnica w złocie była wręcz astronomiczna na korzyść RGO) rozgorzała walka na dolnej linii i choć przewaga liczebna faworyzowała graczy KNF, to Lucker i spółka nie tylko utrzymali się przy życiu, ale nawet roznieśli przeciwników w pył. Kluczowy w tej bitce okazał się właśnie strzelec AGO ROGUE, szczególnie w jej końcówce, kiedy to niemal samodzielnie wyłączył wrogiego marksmana z gry, a następnie po chwili przerwy wrócił do walki i wyeliminował przeciwnego wspierającego oraz zadał ogrom obrażeń w Sebastiana "Tracyna" Wojtonia, jednocześnie na skrawkach życia unikając śmierci z jego ręki.


Drugi tydzień Ultraligi rozpocznie się już dziś wieczorem. Czy przyniesie on kolejne świetne zagrania? Tego dowiemy się już za kilka godzin. O tym, jakie dokładnie mecze czekają nas dziś w ramach mistrzostw Polski w League of Legends przeczytacie tutaj, a także do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego sezonu rozgrywek.