STS
Ultraliga, Sezon 6, puchar
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Wraca Ultraliga! Czy AGO ROGUE i ESCA ustrzelą hat-tricka?

Przed nami drugi tydzień czołowych rozgrywek League of Legends w Polsce, czyli Ultraligi. Po pierwszej kolejce na szczycie tabeli znajdują się dwie formacje, a mianowicie AGO ROGUE oraz Team ESCA Gaming, które jak dotąd nie przegrały ani jednego meczu. Czy dziś się to zmieni oraz czy Gentlemen’s Gaming i devils.one odbiją się od dna?

Gentlemen’s Gaming kontra Zero Tenacity na start

Już w pierwszym meczu poznamy cząstkową odpowiedź na to pytanie. Dżentelmeni staną przed trzecią szansą na swoje pierwsze punkty, a naprzeciw nim wystąpi Zero Tenacity. Zespół Sebastiana „Sebekxa” Smejkala w inauguracyjnej kolejce pokonał co prawda devils.one, ale dzień później musiał uznać wyższość Goskilli. Dziś będzie miał okazję powiększyć swój dorobek punktowy, a kto wie, może nawet pokusić się o perfekcyjny bilans w tej kolejce, bo jutro rywalem Z10 będzie Komil and Friends.

Lider naprzeciw czerwonej latarni w kolejnym meczu

Drugi dzisiejszy mecz Ultraligi zapowiada się na najbardziej jednostronny – przynajmniej patrząc na aktualną sytuację w tabeli. Naprzeciw siebie staną bowiem wspomniane już AGO ROGUE oraz devils.one, znajdujące się po obu krańcach klasyfikacji. Jeśli więc DV1 niespodziewanie wyjdzie górą, to nie tylko otworzy swój dorobek, ale popsuje też szanse RGO na rozpoczęcie zmagań hat-trickiem. Biorąc jednak pod uwagę nie tylko sam wynik obu drużyn w pierwszej kolejce, ale też dominację, jaką AGO ROGUE zaprezentowało w obu już rozegranych spotkaniach, trudno dawać jakiekolwiek szanse Diabłom.

Trudny harmonogram Iron Wolves

Jeśli AGO ROGUE nie zawiedzie i wygra z DV1, to ESCA będzie musiała wybrać się w pogoń za swoim rywalem w walce o utrzymanie na fotelu lidera. Dziś rywalem ekipy Franciszka „Harpoona” Gryszkiewicza będą Iron Wolves, którzy na chwilę obecną legitymują się bilansem 1-1. I trzeba przyznać, że w obecnej sytuacji trudno było sobie wyobrazić trudniejszy harmonogram dla Wilków. Dzisiejszego wieczoru podejmą one TEG, jutro natomiast czeka ich starcie z AGO ROGUE. Z drugiej strony przed Iron Wolves wciąż mecze z niżej usytuowanymi drużynami, toteż nawet słaby bilans w tej rundzie nie będzie oznaczał kompletnej katastrofy.

Goryle kontra KNF

W czwartym dzisiejszym pojedynku zobaczymy w akcji zawodników Goskilli oraz Komil and Friends. Oba te zespoły aktualnie mają na koncie po jednej wygranej, ale zdobyte w zupełnie innych okolicznościach. Podczas gdy GSK w bardzo przekonującym stylu odprawiło z kwitkiem Zero Tenacity, KNF niemal dało sobie wydrzeć z rąk zwycięstwo z Gentlemen’s Gaming. Przez pewien czas ten drugi mecz znajdował się na ostrzu noża, ale w 40. minucie gracze Komil and Friends mogli głośno odetchnąć z ulgą. Czy łut szczęścia i dobre rozdanie wystarczy również w pojedynku z Gorylami?

IHG czy FSK – dla kogo górna połowa tabeli?

Na koniec dzisiejszych meczów czeka nas kolejny pojedynek drużyn z bilansem 1-1. W nim zobaczymy Illuminar Gaming oraz Forsaken, których elementem wspólnym w pierwszym tygodniu były pojedynki z Iron Wolves. I te mogą być dobry punktem zaczepienia dla tych, którzy chcieliby wskazać faworyta nadchodzącego meczu – wszak podczas pierwszego dnia rozgrywek FSK pokonało wspomniane Wilki, które z kolei dzień później zwyciężyły Illuminar. Idąc tą drogą to Forsaken jest głównym faworytem do wygranej w tym meczu, tym bardziej że porażkę poniosło w pojedynku z AGO ROGUE. Na samą różnicę drużyn w owym starciu spuśćmy zasłonę milczenia.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

18 stycznia
17:00 Gentlemen’s Gaming vs Zero Tenacity BO1
18:00 devils.one vs AGO ROGUE BO1
19:00 Iron Wolves vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Goskilla vs Komil and Friends BO1
21:00 Forsaken vs Illuminar Gaming BO1

Ultraligę możecie oglądać na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie za pośrednictwem Twitcha oraz YouTube. Transmisja rozpocznie się około 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje o 17:00. Po więcej informacji dotyczących siódmego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji, gdzie znajdziecie między innymi składy wszystkich drużyn, wyniki dotychczas rozegranych meczów oraz aktualną tabelę.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

maaryy debiutuje w barwach PACTU, Wisła czeka na pierwsze zwycięstwo

Wisła znowu w grze Jako pierwsza do gry przystąpi właśnie Biała Gwiazda, która wczoraj zaliczyła bolesne zderzenie z rzeczywistością. Mistrzowie Pols...