STS
fot. Team Liquid

Rusza odbudowa Evil Geniuses. Stewie2K pierwszym nowym nabytkiem

Michał „MICHU” Müller, Owen „oBo” Schlatter, Peter „stanislaw” Jarguz – ci trzej gracze na początku listopada opuścili szeregi Evil Geniuses. Po fatalnym sezonie północnoamerykańska organizacja postawiła bowiem na przebudowę swojego składu CS:GO, a dziś zaprezentowała nam pierwszy ze swoich nowych nabytków.

Stewie2K spróbuje pomóc Evil Geniuses

Tym okazał się mistrz świata z 2018 roku, Jake „Stewie2K” Yip. 24-letni zawodnik po wspomniany tytuł mistrzowski sięgnął jeszcze pod banderą Cloud9, potem zaś związany był także z SK Gaming, MIBR oraz Teamem Liquid. Barw tej ostatniej organizacji bronił przez ostatnie trzy lata i wraz z nią triumfował w tak znaczących imprezach, jak Intel Extreme w Chicago i Sidney, DreamHack Masters Dallas 2019 oraz ESL Pro League Season 9, a przy okazji on i jego koledzy zgarnęli również milion dolarów dzięki wygranej w drugiej odsłonie cyklu Intel Grand Slam. Niemniej tegoroczne wyniki dalekie były od oczekiwać, a Liquid zawiodło także na Majorze w Sztokholmie, zwyciężając w zaledwie jednym z czterech rozegranych przez siebie spotkań.

W zespole doszło więc do roszad, a jedną z ich ofiar okazał się właśnie Stewie2K, który teraz stanie przed trudnym zadaniem. Będzie nim przywrócenie Evil Geniuses do czołówki światowej sceny Counter-Strike’a. Pomóc mu w tym ma m.in. nowy szkoleniowiec, czyli znany z G2 Esports Damien „maLeK” Marcel. Nie wiadomo natomiast, kto konkretnie będzie występować u boku Amerykanina, gdyż nadal wolne pozostają dwa fotele. Aczkolwiek warto mieć na uwadze, że według najświeższych doniesień wkrótce pod skrzydła EG powinni trafić także dwaj byli klubowi koledzy Yipa z Cloud9, z którymi zdobywał on mistrzostwo ELEAGUE Major Boston 2018, tj. Timothy „autimatic” Ta oraz Will „⁠RUSH⁠” Wierzba.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
Jake „Stewie2K” Yip
Damien „maLeK” Marcel (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Harpoon Team ESCA Gaming Ultraliga

Ekipa Harpoona dokonała cudu! Niesamowite zwycięstwo TEG z Iron Wolves w Ultralidze

Team ESCA Gaming 1:0 Iron Wolves HeSSZero Wukong Kakan Ornn xeonerr Hecarim Souli Talon lee sang Vik...