STS
bnox, MAD DOG'S PACT, ESL Mistrzostwa Polski
fot. ESL/Adam Łakomy

ESL Challenger League nie dla PACTU

Mimo grudniowej porażki w barażach przed graczami MAD DOG’S PACT pojawiła się niespodziewana szansa, by jednak awansować do ESL Challenger League Season 40. Nasi rodacy z niej nie skorzystali i ostatecznie na drugim poziomie rozgrywkowym nie wystąpią.

Nemiga za mocna dla Polaków

Rywalem podopiecznych Vincenta „VinSa” Jozefiaka była Nemiga Gaming, która podobnie jak Polacy podczas turnieju barażowego zajęła miejsca 5-6. Dodatkowo oba zespoły w rankingu HLTV znajdowały się dotychczas raczej blisko siebie, co dawało nadzieje na to, że PACT przynajmniej podejmie rzuconą rękawicę. Ale nic takiego ostatecznie się nie stało, bo nasi rodacy na dwóch mapach zdobyli w sumie tylko jedenaście rund. Szczególnie bolesny przebieg miało starcie na Nuke’u, które zakończyło się pogromem w stosunku aż 3:16! Nieco lepiej polska piątka poradziła sobie na Inferno, ale i tak rezultat 8:16 daleki był od oczekiwań.

Daleki tym bardziej że jego następstwem była porażka 0:2. Z jej powodu PACT stracił ostatnią deskę ratunku jeżeli chodzi o walkę o awans do ESL Challenger League. Jeżeli znowu nie wydarzy się coś nieprzewidzianego, to już nic nie uchroni graczy VinSa przed spędzeniem kolejnych miesięcy w ESEA Advanced, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym, na którym rywalizują już od trzech sezonów. Z kolei Nemiga dzięki wygranej uchroniła się przed spadkiem. Warto bowiem przypomnieć, że zespół z Europy Wschodniej w poprzedniej edycji ESEA Premier triumfował w zaledwie trzech z siedmiu spotkań i dlatego nie zapewnił sobie bezpośredniego utrzymania.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
snatchie wisła

Pierwszy oficjalny mecz AGO w 2022 roku, a do tego dwa spotkania z udziałem Wisły

Wisła razy dwa Wiślacy po raz pierwszy na serwerze zameldują się o godzinie 12:00. Wtedy też podejmą oni Esports Club Kyiv w ramach czwartej rundy Pi...