STS
logo ENCE
fot. ENCE

ENCE zapowiada powstanie akademii CS:GO

Dziś ENCE to jedna z tych ekip, której poczynania polscy fani CS:GO śledzą ze sporą uwagą. Jest to oczywiście zasługa Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza, a także pełniącego rolę analityka Maksa „Trocha” Trochy”. Ale popularne Ośmiornice nadal myślą o rozwoju rodzimej sceny.

Czas na rozwój fińskiej sceny

W związku z tym już w pierwszym kwartale 2022 ENCE chce rozpocząć działania związane ze stworzeniem programu akademii Counter-Strike’a. Ma to pomóc w rozwoju gry w Finlandii, czyli kraju, który obecnie nie może pochwalić się żadną ekipą należącą do światowej czołówki. Dość powiedzieć, że najwyżej notowany przedstawiciel Finów, HAVU Gaming, zajmuje dopiero 74. miejsce w rankingu HLTV. Powodem tego jest m.in. brak talentów i to właśnie w ich znalezieniu ma pomóc inicjatywa Ośmiornic. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podobne projekty powstawały już w innych państwach z Europy Północnej, tj. Danii oraz Szwecji.

„Od dłuższego czasu myśleliśmy o stworzeniu programu akademii”

W zeszłym roku podczas przebudowy składu CS:GO szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie mamy odpowiednich opcji, by zbudować w pełni fiński skład zdolny do tego, by poprowadzić nas do miejsca, w którym musieliśmy być jako partnerzy ESL Pro League. Już od dłuższego czasu myśleliśmy więc o stworzeniu programu akademii, bo mieliśmy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wyprodukować talenty, które w przyszłości mogłyby zasilić nasz główny skład. Po tym, jak w 2021 roku udanie przeszliśmy przez okres budowy międzynarodowego zespołu, jesteśmy gotowi, by przy wykorzystaniu naszej obecnej infrastruktury zacząć budować program akademii – ogłosił generalny menadżer organizacji,  Niklas „Willkey” Ojalainen.

Co teraz? Obecnie organizacja znajduje się na etapie rekrutacji i poszukuje ludzi, którzy mogliby zasilić dedykowany akademii sztab, a także kogoś, kto mógłby na czele owego sztabu stanąć. W związku z tym więcej informacji na temat akademii ENCE poznamy dopiero za jakiś czas, gdy projekt będzie na takim etapie, iż możliwy będzie jego start.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy Drużynę Roku FUT 22! Fantastyczna karta Roberta Lewandowskiego

Bramkarz Bramkę w Drużynie Roku obsadza Gianluigi Donnarumma, który występuje w Paris Saint-Germain. Jego karta została oceniona na poziomie 96. Włoc...