STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Dalszy ciąg problemów dev1ce’a? Zaskakujące nazwisko wytypowane na zastępcę Duńczyka

Nicolai „dev1ce” Reedtz ostatni oficjalny mecz rozegrał jeszcze na początku grudnia. Potem Duński snajper z powodu problemów zdrowotnych opuścił zarówno decydujące mecze Intel Extreme Masters Winter 2021, jak i finały BLAST Premier 2021. A niewykluczone, że na tym się nie skończy.

Były snajper Fnatic zastąpi dev1ce’a?

2021 był trudnym rokiem dla wielu osób, w tym również dla mnie. […] Moje zdrowie psychiczne w tym roku zostało mocno nadszarpnięte – zarówno z przyczyn osobistych, jak i z powodu presji, która ma związek z profesjonalną grą. NIP i moi koledzy byli bardzo wyrozumiali i pod koniec roku pozwolili mi skupić się na moim mentalnym samopoczuciu. Podjąłem zdecydowane kroki, by dojść do siebie, i nie mogę się doczekać, by rozpocząć pracę, która pozwoli mi powrócić na szczyt i być najlepszą wersją mnie samego – zapewniał Reedtz jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W tym czasie jego kolegów na obu wspomnianych we wstępie imprezach wspomagał ściągnięty awaryjnie z akademii Love „phzy” Smidebrant.

Teraz Dexerto oraz 1pv wspólnie donoszą, że dev1ce’a zabraknie także podczas ruszającego w przyszłym tygodniu BLAST Premier Spring Groups 2022 i wówczas ponownie zastępować go będzie phzy. Niemniej zdrowotna przerwa 26-latka może przeciągnąć się o kilka kolejnych miesięcy, a to oznaczałoby konieczność znalezienia kogoś, kto w tym czasie mógłby operować snajperką. Według obu wspomnianych wcześniej serwisów niespodziewanym kandydatem do przejęcia fotela gwiazdy NIP-u może być Jack „Jackinho” Ström Mattsson, który od listopada pozostaje bezrobotny. To właśnie wtedy dobiegła końca jego przygoda z Fnatic, gdzie 22-latek nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Ale mimo to wygląda na to, że jeszcze nie wszyscy go skreślili.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Ninjas in Pyjamas będzie prezentować się następująco:

Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
Hampus „⁠hampus⁠” Poser
Patrick „es3tag” Hansen
Jack „Jackinho” Ström Mattsson
Daniel „djL” Narancic (trener)
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Elyoya, MAD Lions, Worlds 2021

Teatr jednego aktora. Najlepsze zagrania pierwszego tygodnia LEC

5. Finisz Finna 37. minuta meczu EXCEL ESPORTS z Teamem Vitality. Różnica w złocie niewiele ponad trzy tysiące. Obie drużyny zebrane przy Starszy...