Nowa nazwa, nowy format

To dość spora zmiana, bo w ostatnich latach na zapleczu ESL Pro League regularnie rywalizowało kilku przedstawicieli naszej sceny. Problem w tym, w poprzedniej edycji utrzymanie zapewniła sobie tylko Wisła All iN! Games Kraków i to ona jako jedyna będzie reprezentować Polskę podczas fazy grupowej. Właśnie, faza grupowa! Organizatorzy zafundowali nam zmianę formatu i zamiast dwóch grup będą cztery. W każdej z nich znajdą się po cztery drużyny, które będą rozgrywać mecze BO3 w systemie GSL. A to oznacza o wiele mniejszą liczbę spotkań, bo każda z ekip wystąpi na tym etapie w zaledwie dwóch lub trzech z nich. Tak czy inaczej, ostatecznie po awans do play-offów sięgną po dwa najlepsze składy z każdego ze zbiorów.

A skoro o zbiorach mowa, to warto nadmienić, że Wisła All iN! znalazła się w grupie oznaczonej literą C. Do niej trafiły również beniaminek z ESEA Advanced, czyli wschodnioeuropejskie 1shot oraz zaproszony na podstawie rankingu ESL międzynarodowy skład ECSTATIC. Niemniej żadna z tych formacji nie będzie rywalem Białej Gwiazdy. Zamiast tego mistrzowie Polski swoją przygodę z rozgrywkami zaczną od starcia z GamerLegionem, które zaplanowano na 22 lutego. Kolejne potencjalne mecze podopiecznych Mariusza "Loorda" Cybulskiego mogą się natomiast odbyć 23 lutego oraz 1 marca.

Podział na grupy ESL Challenger League:

Grupa A Grupa B
1WIN Entropiq Akimbo Team BLINK
Into the Breach Nemiga Gaming Copenhagen Flames HEET
Grupa C Grupa D
1shot ECSTATIC Team Finest SAW
GamerLegion Wisła All iN! Sinners Esports SKADE

Europejska dywizja 40. sezonu ESL Challenger League ruszy 25 stycznia i potrwa do 3 kwietnia. Ostatecznie zwycięzca rozgrywek sięgnie po awans do ESL Pro League Season 16 Conference.