STS
maden, GODSENT, DH Winter
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

maden oficjalnie dołącza do ENCE

Fińska organizacja finalizuje swój skład 23-letnim Czarnogórzaninem. Były reprezentant FunPlus Phoenix, Pavle „maden” Bošković, zasila szeregi ENCE, zastępując Joonasa „doto” Forssa, który został posadzony na ławkę rezerwowych na początku stycznia. Wybór Boškovicia nie jest jednak przypadkowy. Podczas IEM Winter, gdy okazało się, że Marco „Snappi” Pfeiffer otrzymał pozytywny wynik na Covid-19, organizacja sięgnęła właśnie po madena. Dla ENCE jest to na pewno solidne wzmocnienie, gdyż w najważniejszych momentach to właśnie posadzony na ławkę Forss odstawał najbardziej. Bošković natomiast zeszły rok zakończył z ratingiem na poziomie 1.08. Był też najlepszy pod tym względem za czasów gry w FPX.

Jednak bez polskiej flagi

Przy ogłoszeniu odsunięcia od głównego składu Forssa pojawiało się wiele plotek, jakoby fiński zespół mógł zakontraktować kolejnego, trzeciego już Polaka. Oznaczałoby to, że ENCE grałoby pod polską flagą, tak jak MOUZ NXT. Niestety do tego nie doszło, a ENCE wciąż stawia na mocno międzynarodowy skład. Mieszanka pod postacią Duńczyka, Czarnogórca, Izraelczyka oraz dwóch Polaków i trenera Fina wygląda co najmniej interesująco. Jak zespół pod przewodnictwem Pfeiffera będzie prezentował się z nowym nabytkiem? Pierwszy poważny test nowego składu ENCE nastąpi podczas IEM Katowice, gdzie zagra on na początek w fazie play-in. Fińska organizacja niewątpliwe chce zmazać plamę z ostatniego Majora, gdzie w Fazie Nowych Legend jej podopieczni odpadli z wynikiem 0-3. Lutowy turniej w Spodku będzie do tego okazją idealną. Gdyby udało im się awansować do Fazy Pucharowej, zapewne będą mogli liczyć na gorący doping ze strony kibiców.

Skład ENCE prezentuje się następująco:

Marco „Snappi” Pfeiffer
Olek „hades” Miskiewicz
Paweł „dycha” Dycha
Lotan „Spinx” Giladi
Pavle „maden” Bošković
Eetu „sAw” Saha (trener)
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Rogue, LEC 2021 Summer

Inspired o dołączeniu do EG: Chyba podoba mi się tutaj bardziej niż w Rogue

Na samym początku rozmowy Inspired powiedział jakie odczucia towarzyszyły mu po rozegraniu swoich debiutanckich meczów w LCS. – Oczywiście byłem podek...