STS
Trymbi, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Rogue zachowuje czyste konto. Zespół Trymbiego triumfuje po raz czwarty w LEC

Ostatni mecz dzisiejszych potyczek League of Legends European Championship już za nami. W starciu zamykającym piątkową rywalizację wzięli udział gracze MAD Lions oraz Rogue. Niepokonana dotąd ekipa z Adrianem „Trymbim” Trybusem na czele z pewnością miała w planach przeciągnąć swoją passę wygranych. Plany znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem zespół Polaka zachował czyste konto.

MAD Lions 0:1 Rogue
Armut
Ornn
Odoamne
Camille
Elyoya
Jarvan IV
Malrang
Lee Sin
Reeker
Ryze
Larssen
Viktor
UNF0RGIVEN
Jinx
Comp
Jhin
Kaiser
Thresh
Trymbi
Blitzcrank

Cisza przed burzą

Początek spotkania przebiegał bardzo spokojnie. W efekcie dopiero w okolicach ósmej minuty padła pierwsza krew, którą na swoje konto zapisał Trymbi po uprzednim przyciągnięciu przeciwnego środkowego. To zabójstwo zapoczątkowało nieco więcej agresji z obu stron, dzięki czemu już po chwili mogliśmy oglądać zanurkowanie MAD pod górną wieżę rywala. Wymiana okazała się niezbyt korzystna dla Lwów, które za jedną eliminację oddały aż dwie.

Rogue przekuwa zabójstwa w przewagę

W okolicach 15. minuty sytuacja na Summoner’s Rifcie była wyrównana. Mimo iż większość potyczek wygrywały Łotrzyki, to zespół Normana „Kaisera” Kaisera konsekwentnie odrabiał straty w funduszach w inny sposób. Dopiero kilka minut później RGE wysunęło się na delikatne prowadzenie, po uprzedniej eliminacji wrogiego dżunglera. To pozwoliło ekipie z Polakiem w składzie zaatakować Nashora. Kreatura koniec końców nie upadła, dzięki świetnej postawie Williama „UNF0RGIVENA” Nieminena w walce drużynowej.

Prawdziwa katastrofa dla graczy hiszpańskiej organizacji wydarzyła się podczas kolejnej próby przejęcia Barona, tym razem w wykonaniu właśnie MAD. Wówczas podopieczni Jamesa „Maca” MacCormacka całkowicie posypali się nieopodal leża potwora, przez co czerwona formacja bez większych problemów zgarnęła fioletowe wzmocnienie. Przegrana walka i strata ważnego obiektu na mapie była początkiem końca Lwów. Te przegrały jeszcze kilka kolejnych potyczek i ostatecznie uznały wyższość przeciwników w 33. minucie.

Za nami wszystkie zaplanowane na dzisiaj spotkania. Po więcej emocji związanych z LEC zapraszamy jutro na godzinę 17:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Team Vitality, LEC

Zła passa Vitality przełamana. Ekipa Selfmade'a z pierwszą wygraną w LEC

Team BDS 0:1 Team Vitality Adam Gwen Alphari Gangplank Cinkrof Xin Zhao Selfmade Olaf NUCLEARINT Syn...