STS
fot. MIBR

MIBR bez trenera. Apoka opuszcza zespół i wraca do Brazylii

Końcówka minionego roku upłynęła włodarzom MIBR na remoncie podległego organizacji składu CS:GO. Było to następstwo rozczarowującego występu w cyklu Regional Major Rankings, w którego efekcie Brazylijczycy ominęli sztokholmskiego Majora.

Apoka żegna się z organizacją

Dziś okazało się jednak, że to jeszcze nie koniec zmian. Niemniej tym razem dosięgły one sztabu szkoleniowego, bo oficjalnie swoją przygodę z drużyną zakończył jej dotychczasowy trener, Alessandro „Apoka” Marcucci. 36-latek trafił do MIBR w styczniu ubiegłego roku, gdy formacja ta przejęła zespół związany wcześniej z BOOM Esports. Pod jego wodzą piątka z Kraju Kawy dotarła do czołowej czwórki iBUYPOWER Mythic Masters Winter 2021 oraz wywalczyła awans do ESL Challenger League Season 40, niemniej były to tylko nieliczne sukcesy. W większości przypadków podopieczni Apoki zawodzili, a apogeum tych zawodów był właśnie brak awansu na PGL Major Stockholm.

Niemniej to nie wyniki były powodem zakończenia tej współpracy. Zadecydował bowiem o tym sam Marcucci, który po latach spędzonych w podróży postanowił osiedlić się w ojczyźnie, by móc być bliżej swojej rodziny. Jednocześnie nie zamierza on całkowicie odciąć się od gamingowej społeczności, gdyż będzie streamował i zajmował się szeroko pojętym tworzeniem treści. – Należy szanować i wspierać decyzje tych, którzy są nam bliscy. Dlatego też zawsze będziemy razem z Apoką w momencie, gdy będzie on stawiać kolejne kroki. Dziękujemy za wszystko, Ale. Bez wątpienia twoje poświęcenie i miłość wiele nam dały – napisał MIBR w oficjalnym komunikacie.

Skład MIBR prezentuje się następująco:

Marcelo „⁠chelo⁠” Cespedes
Raphael „⁠exit⁠” Lacerda
Adriano „⁠WOOD7⁠” Cerato
Matheus „⁠Tuurtle⁠” Anhaia
Jhonatan „⁠JOTA⁠” Willian
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana na liście uczestników ESL Pro League Season 15 – Sprout wskakuje do gry

Sprout korzysta na stracie Extra Salt Mowa tutaj o Extra Salt, które miejsce w Pro Lidze zapewniło sobie pod koniec stycznia na drodze EPL Conference...