STS
fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Przed nami kolejne mecze w ERL-ach. Dziś o punkty powalczą iBo, Mystiques i Eścik

Kolejna runda League of Legends European Championship dobiegła końca, czas wrócić do rozgrywek niższego szczebla, czyli Europejskich Regionalnych Lig. Co czeka nas w tym tygodniu we Francji, Niemczech lub Hiszpanii i przede wszystkim – z kim zmierzą się Polacy?

Niemcy

Jako pierwsze do gry wrócą drużyny z Prime League, które w akcji zobaczymy już dziś wieczorem. To jedyne rozgrywki spośród ERL-ów, które odbywają się również w niedzielę, a ponieważ o mistrzostwo w nich walczą również nasi rodacy, nie mogło ich zabraknąć w cotygodniowej zapowiedzi. Pierwsi do walki staną gracze Unicorns of Love Sexy Edition z Marcinem „iBo” Lebudą na pokładzie, a kilka godzin później Patryk „Mystiques” Piórkowski i Tomasz „Eścik” Skwarczyński zmierzą się w bezpośrednim starciu. Kolejne mecze Prime League odbędą się we wtorek oraz w czwartek, a w tych dniach do polsko-polskich pojedynków już nie dojdzie.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Niedziela, 23 stycznia
18:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs E WIE EINFACH BO1
22:00 SK Gaming Prime
Mystiques
vs GamerLegion
Eścik
BO1
Wtorek, 25 stycznia
18:00 ⁠GamerLegion
Eścik
vs E WIE EINFACH BO1
20:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs MOUZ BO1
21:00 SK Gaming Prime
Mystiques
vs PENTA 1860 BO1
Czwartek, 27 stycznia
18:00 MOUZ vs GamerLegion
Eścik
BO1
21:00 SK Gaming Prime
Mystiques
vs E WIE EINFACH BO1
22:00 UOL Sexy Edition
iBo
Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs Wave Esports BO1

Hiszpania

Jutro natomiast powrócą zmagania innych czołowych ERL-ów, a wśród nich hiszpańskiej LVP Superliga, gdzie również naszych Polaków znajdziemy w trzech drużynach. Jedną z nich jest G2 Arctic, które stanie do walki jako pierwsze, a rywalem ekipy Sebastiana „Colora” Czyżyka i Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika będzie Finetwork KOI. Wkrótce po tym na wirtualną arenę wyjdzie Artur „Zwyroo” Trojan i jego Team Heretics, który podejmie skład LoL-a FC Barcelony. Jako ostatni w poniedziałek do walki stanie natomiast Łukasz „Pyrka” Grześkowiak wraz z kolegami z Movistar Riders, a ich rywalem będzie akademia MAD Lions. W czwartek natomiast Heretics zmierzy się z G2 Arctic, co oznacza, że naszych rodaków zobaczymy po obu stronach Summoner’s Riftu.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 24 stycznia
18:00 Finetwork KOI KOI logo vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
20:00 Barça Esports vs Team Heretics
Zwyroo
BO1
22:00 Movistar Riders
Pyrka
vs MAD Lions Madrid BO1
Czwartek, 27 stycznia
18:00 Team Heretics
Zwyroo
vs G2 Arctic
Color, Fresskowy
BO1
19:00 Barça Esports vs Movistar Riders
Pyrka
BO1

Grecja

W Greek Legends League gra tylko dwóch Polaków – Kacper „Daglas” Dagiel oraz Jakub „Uciu” Górniak. Obu zobaczymy jutro oraz pojutrze w tych samych godzinach – Gamespace MCE Uciu podejmie o godzinie 18:00 kolejno w poniedziałek i we wtorek Team Refuse oraz Zerolag Esports, natomiast Anorthosis Famagusta Daglasa swoje mecze rozegra o 19:00. Rywalami formacji 16-letniego dżunglera będą wspomniany Zerolag oraz Team Phantasma, z którymi ANO zmierzy się kolejno w poniedziałek oraz we wtorek.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 24 stycznia
18:00 Team Refuse vs Gamespace MCE
Uciu
BO1
19:00 Zerolag Esports vs Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1
Wtorek, 25 stycznia
18:00 Zerolag Esports vs Gamespace MCE
Uciu
BO1
19:00 Team Phantasma vs Anorthosis Famagusta
Daglas
BO1

Czechy i Słowacja

Podobnie do greckich rozgrywek sytuacja wygląda w przypadku Hitpoint Masters, czyli czołowych zmagań w Czechach i na Słowacji, z tą różnicą, że mecze odbywać się tam będą w poniedziałek oraz we czwartek. O godzinie 18:00 w te dni będziemy mogli oglądać poczynania Inside Games, gdzie występują Karol „Szeja” Bieszczad oraz Michał „Nero” Adamczyk. Rywalami zespołu naszych rodaków będą Cryptova oraz Dark Tigers. Innych rywali podejmie natomiast Sinners Esports z Kamilem „Syrpym” Pękackim na pokładzie. W poniedziałek o 21:00 Grzesznicy zmierzą się z Dynamo Eclot, natomiast w czwartek o tej samej porze dnia podejmą BRUTE.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Poniedziałek, 24 stycznia
18:00 Inside Games
Sheja, Nero
vs Cryptova BO1
21:00 Dynamo Eclot vs Sinners Esports
Syrpy
BO1
Czwartek, 27 stycznia
18:00 Inside Games
Sheja, Nero
vs Dark Tigers BO1
21:00 BRUTE vs Sinners Esports
Syrpy
BO1

Europa Północna

Kolejna seria pojedynków czeka nas również w Northern League of Legends Championship. W poniedziałek o godzinie 19:00 zobaczymy między innymi Szymona „Kannę” Kawęckiego i jego MNM Gaming, które podniosło się z kolan po nieudanym pierwszym tygodniu i w minionej kolejce pokonało obu rywali. Czy uda się przedłużyć serię zwycięstw do trzech? Łatwo nie będzie, bo MNM podejmie aktualnego lidera tabeli – X7 Esports, które jako jedyne w NLC nie zaznało jeszcze goryczy porażki. Później do walki staną inne ekipy Polaków, a wśród nich JDXL z Dominikiem „Zamulkiem” Bielą i Mateuszem „Kikisem” Szkudlarkiem, które podejmie prowadzone przez Michała „Flasha” Kosickiego Vanir. O 21:00 natomiast Bifrost Adriana „Odiego11” Kruka zmierzy się z akademią Astralis.

W środę z kolei wszystkie ekipy naszych rodaków będą miały okazję zapunktować, a największe szanse na to zdają się mieć MNM oraz JDXL, które podejmą odpowiednio NYYRIKKI oraz Team Singularity, czyli dwie formacje z zerowym dorobkiem punktowym. To się jednak zmieni już w poniedziałek, bo to właśnie pojedynek SNG z podopiecznymi fińskiej organizacji otworzy trzecią kolejkę zmagań.

Transmisja będzie dostępna pod tym adresem.

Poniedziałek, 24 stycznia
19:00 MNM Gaming⁠
Kanna
vs ⁠X7 Esports BO1
20:00 Vanir
Flash
vs ⁠JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
21:00 Astralis Talent vs Bifrost
Odi11
BO1
Środa, 26 stycznia
18:00 ⁠NYYRIKKI vs MNM Gaming⁠
Kanna
BO1
19:00 Team Singularity vs JDXL
Zamulek, Kikis
BO1
20:00 Bifrost
Odi11
vs RIDDLE BO1
22:00 Astralis Talent vs Vanir
Flash
BO1

Bałkany

Jutro w Esports Balkan League rozpocznie się drugi tydzień rywalizacji, a w drugim jego meczu aktualni liderzy zestawienia, Split Raiders z Dariuszem „Tuckiem” Lubelskim w roli szkoleniowca, podejmą SOVEJĘ, gdzie na środkowej linii gra Bartosz „Ghastly” Szczesiak. Około dwie godziny później do walki stanie też Auxesis Esports, gdzie znajdziemy Mateusza „Jaqena” Górala i Michała „Michlita” Litwina, a rywalem ekipy Polaków będzie niepokonana wciąż Crvena zvezda. Jeśli zarówno reprezentanci klubu sportowego, jak i Split Raiders wygrają swoje poniedziałkowe mecze, to w czwartkowym pojedynku powalczą o samotne objęcie prowadzenia. Z kolei po drugiej stronie tabeli zobaczymy SOVEJĘ oraz Diamant Esports, czyli dwie ekipy z zerowym dorobkiem punktowym na chwilę obecną. I jeśli żadna z nich nie zakończy pasma niepowodzeń w poniedziałek, to w czwartek jedna zanotuje czwartą porażkę z rzędu.

Transmisja będzie dostępna pod tym adresem.

Poniedziałek, 24 stycznia
20:00 SOVEJA
Ghastly
vs Split Raiders
Tuck
BO1
22:00 Crvena zvezda Crvena Zvezda vs Auxesis Esports
Jaqen, Michlit
BO1
Czwartek, 27 stycznia
19:00 Auxesis Esports
Jaqen, Michlit
vs Nexus KTRL BO1
20:00 Crvena zvezda Crvena Zvezda vs Split Raiders
Tuck
BO1
22:00 SOVEJA
Ghastly
vs Diamant Esports BO1

Włochy

Przed formacją Damiana „Dambaja” Bajora i Macieja „Blue45tego” Zaremby, czyli Cyberground Gaming, szansa na przedłużenie swojej zwycięskiej serii. Szansa dość dobra, bo w nadchodzącej kolejce ekipa polskiego duetu podejmie dwie drużyny z zerową liczbą zwycięstw, czyli Atletę Esport oraz Axolotl. Ten drugi zespół będzie również rywalem aNc Outplayed Jakuba „kubYDa” Grobelnego, z którym mistrz szóstego sezonu Ultraligi zmierzy się już we wtorek. W środę natomiast czeka go – patrząc tylko na aktualny stan tabeli – znacznie trudniejszy oponent w postaci GGEsports.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 25 stycznia
20:00 Axolotl vs aNc Outplayed
kubYD
BO1
21:00 Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
vs Atleta Esport BO1
Środa, 26 stycznia
20:00 Axolotl vs Cyberground Gaming
Dambaj, Blue45ty
BO1
21:00 GGEsports vs aNc Outplayed
kubYD
BO1

Francja

Standardowo już na koniec kilka słów o La Ligue Française de League of Legends. Trzecią kolejkę francuskiej ligi zainaugurują Team Oplon oraz GamersOrigin. Dla zespołu Bruno „Brunessa” Freunda i Adriana „Zeturala” Dziadkowca będzie to dobra okazja do odbicia się od dna klasyfikacji, bo GO ma na razie tylko jeden punkt na koncie. Podobnie zresztą sprawa ma się z drugim rywalem Oplon w tej rundzie, czyli Mirage Elyandra, gdzie znajdziemy Oskara „Raxxo” Bazydło.

Najtrudniejszy harmonogram będzie miała natomiast akademia Teamu BDS z Tobiaszem „Agresivoo” Cibą oraz Robertem „Erdote” Nowakiem na pokładzie – w środę podejmie ona Vitality.Bee, w czwartek zaś LDLC OL, a więc dwóch liderów klasyfikacji. Formacja Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego oprócz BDS zmierzy się też z GameWard Dawida „Melonika” Ślęczki i Pawła „Czekolada” Szczepanika, które w tej rundzie powalczy o zakończenie pasma niepowodzeń. Pierwszym jego rywalem będzie największa rodzima kolonia w LFL w postaci Misfits Premier, gdzie w samej dywizji akademii znajdziemy aż pięciu naszych rodaków – w tym trzech w wyjściowym składzie.

Transmisja będzie dostępna w tym miejscu.

Środa, 26 stycznia
18:00 Team Oplon
Bruness, Zetural
vs GamersOrigin BO1
19:00 Mirage Elyandra
Raxxo
vs Solary BO1
21:00 Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
Team BDS vs Team Vitality Vitality.Bee
Jactroll
BO1
22:00 GameWard
Melonik, Czekolad
vs Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
Czwartek, 27 stycznia
18:00 Mirage Elyandra
Raxxo
vs Team Oplon
Bruness, Zetural
BO1
19:00 GamersOrigin vs Misfits Misfits Premier
Czajek, Vander, Woolite, delord, bezum
BO1
20:00 LDLC OL vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
22:00 Vitality.Bee
Jactroll
Team Vitality vs GameWard
Melonik, Czekolad
BO1
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 w komplecie! Aleksib i XTQZZZ uzupełniają skład CS:GO na sezon 2022

Nowy prowadzący Virolainen na scenie obecny jest już od 2015 roku, ale dopiero przygoda w ENCE ugruntowała jego pozycję na arenie międzynarodowej. Ja...