Problemy kadrowe w Wiśle

Biała Gwiazda na otwarcie zmagań w ramach Pinnacle Winter Series 1 zmierzyła się z bułgarskim SKADE. Największe nemezis polskich zespołów znowu okazało się lepsze. Jednak to spotkanie miało swoje drugie dno. Zdecydowanie najgorzej w tym meczu zaprezentował się kapitan Wisły, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek, który skończył trzy mapy z bilansem 30-51. Odpowiedź na tak słaby występ poznaliśmy we wpisie Dziamałka na Twitterze. – Z powodów zdrowotnych totalnie mnie dzisiaj nie było i kolejny mecz z AGO w Malta Vibes chłopaki zagrają ze stand-inem – zakomunikował 30-latek. To oznaczało, że pierwsze derbowe starcie w nowym roku Wiślacy będą zmuszeni zagrać w nieco zmienionym składzie. Wracając jednak do samego przebiegu starcia ze SKADE – nasi rywale wygrali wybrane przez siebie Ancient wynikiem 16:11, a Polacy odpowiedzieli na Nuke'u 16:8. Jednak na trzeciej mapie, jaką był Overpass, obraz gry kompletnie się zmienił. Zawodnicy Wisły poruszali się jak dzieci we mgle, pierwszą połówkę przegrali 0:15, a całą mapę 3:16. Dziamałek kilka godzin później uspokoił, że wszystko u niego dobrze i w kolejnych spotkaniach będzie już mógł grać.

Zwycięskie MOUZ NXT

Zawodnicy akademii MOUZ swój udział w turnieju Pinnacle rozpoczęli lepiej niż Biała Gwiazda. Zespół, w skład którego wchodzi aż trzech Polaków, czyli Miłosz "mhL" Knasiak, Hubert "szejn" Światły oraz Kamil "siuhy" Szkaradek, ograł szwedzkie Savage wzmocnione powracającym ze sceny VALORANTA Williamem „drakenem” Sundinem. Mirage, będący mapą otwierają spotkanie, bez większych problemów padł łupem polskiego trio rezultatem 16:6. Szwedzi odpowiedzieli jednak 16:12 na Ancient, aczkolwiek niewiele brakowało, a to spotkanie mogłoby zakończyć się w dwóch mapach na korzyść MOUZ NXT. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i finałową potyczkę na Dust2 zwyciężyły Myszy 16:8. Mocne otwarcie to na pewno dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami w ramach Pinnacle Winter Series 1.

Wisła miażdży AGO

Po porannej porażce ze SKADE można było martwić się o to, jak Biała Gwiazda wypadnie w starciu z AGO. Tuż przed samym spotkaniem dowiedzieliśmy się również, kto zastąpi niedysponowanego kapitana Wisły. Jako stand-in pojawił się Kamil "KEi" Pietkun, niedawny reprezentant niemieckiego Sprout, a obecnie nowego zespołu Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego – MONKE. Od samego początku widać było, kto będzie dyktował warunki. Nuke wybrany przez Wiślaków okazał się dla nich spacerkiem i wygrali oni dość pewnie 16:4. AGO, chcąc ratować i tak kiepską już sytuację, postanowiło dokonać zmiany przed startem Dusta2. W miejsce Szymona "kRaSnaLa" Mrozka wszedł Damian "Furlan" Kisłowski. Zmiana ta na niewiele się zdała, bo szalejący Krzysztof "Goofy" Górski szybko pokazał swoim rywalom, że druga mapa również wpadnie na konto Białej Gwiazdy, ponownie wynikiem 16:4. Zawodnicy Wisły pomimo porażki ze SKADE mogą położyć się dzisiaj spać w bardzo dobrych humorach. Zwycięstwo nad AGO oznacza, że to Biała Gwiazda zagra w ćwierćfinale Malta Vibes Knockout Series 5 przeciwko czeskiemu Sinners Esports.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów z udziałem polskich drużyn CS:GO:

24 stycznia
09:00 Wisła All iN! 1:2 SKADE Ancient 11:16
Nuke 16:8
Overpass 3:16
15:00 MOUZ NXT 2:1 Savage Mirage 16:6
Ancient 12:16
Dust2 16:8
19:00 x-kom AGO 0:2 Wisła All iN! Nuke 4:16
Dust2 4:16