STS
Quinn, League of Legends
fot. Riot Games

Wielki patch 12.3. Zmiany czekają trzynaście postaci i dwanaście przedmiotów

Jeśli dwa poprzednie patche League of Legends waszym zdaniem nie wprowadziły zbyt wielu zmian, być może nadchodząca aktualizacja zaspokoi wasze pragnienia. W niej zmian doczeka się najprawdopodobniej trzynastu czempionów, ale szczególną uwagę Riot Games poświęciło tym razem przedmiotom w grze. Aż dwanaście pozycji na liście zmian dotyczy właśnie itemów i choć większość można skrócić do „mniej zdrowia, więcej AD”, to nie są to jedyne modyfikacje w przedmiotach w patchu 12.3.

Przedmioty

Skoro już poświęciliśmy tyle uwagi itemom, to w ramach wyjątku od tej sekcji zacznijmy. Wśród tych, które czekają wyłącznie osłabienie premii do zdrowia oraz podbicie statystyk obrażeń od ataku, znajdują się Boski Łamacz oraz Chłeptacz Posoki, jednak zbliżone modyfikacje pojawią się też u Czarnego Tasaka (dodatkowo większe przyspieszenie umiejętności), Krwiożerczej Hydry oraz Pochłaniacza Uroków (w przypadku dwóch ostatnich tylko bonus do AD). Inne działania podjęto w przypadku Mocy Trójcy – ta będzie gwarantować więcej zdrowia, aczkolwiek jej bierny efekt zagwarantuje premię do AD o wartości tylko 3% bazowego współczynnika, zamiast sześciu procent jak dotychczas. Niemałe modyfikacje czekają też Gruboskórność Steraka, Taniec Śmierci oraz Paszczę Malmortiusa.

Wzmocnienia Modyfikacje Osłabienia
Krwiożercza Hydra Boski Łamacz
Ogniolubny Topór Chłeptacz Posoki
Pochłaniacz Uroków Czarny Tasak
Gruboskórność Steraka
Moc Trójcy
Ostrze Zniszczonego Króla
Paszcza Malmortiusa
Taniec Śmierci
Turbochemiczny Pojemnik

Bohaterowie

W kwestii bohaterów również czeka nas sporo zmian. Od jakiegoś czasu wiemy już o nadchodzących modyfikacjach u Ahri i choć Lisica o Dziewięciu Ogonach może spodziewać się prawdopodobnie największej metamorfozy, to na aktualizację 12.3 Riot zdecydował również osłabić wiele postaci. Spośród trzynastu czempionów wymienionych we wstępie dwie doczekają się zmian na plus i na minus (Ahri oraz Nami), trójka czempionów zostanie wzmocnionych, zaś pozostałej ósemce zostanie ujęte nieco siły.

Buffy czekają między innymi na Lillię, której uśpienie z Melodyjnej Kołysanki (R) będzie działało dłużej na dwóch pierwszych poziomach rozwoju umiejętności. Ponadto usprawniona zostanie też rzadko widziana w opisach patcha Quinn – jej Wyostrzone Zmysły (W) zapewnią większą premię do prędkości ataku, natomiast Powietrzne Uderzenie kończące Za Linią Wroga (R) będzie znacznie mocniej skalować się z obrażeniami od ataku. Ostatnim bohaterem na liście wzmocnień jest Brand, którego z kolei czekają zmiany nie tylko w umiejętności ostatecznej, ale też biernej.

Co zaś się tyczy nerfów, tu jest ich dość sporo, więc nieco zwięźlej – Senna rzadziej będzie mogła zbierać dusze z poległych stworów (współczynnik spadł z 10% do 2,777%), Corki będzie musiał dłużej czekać na Paczki (zarówno na pierwszą, jak i na kolejne), LeBlanc będzie zadawała mniej obrażeń ze Zniekształcenia (W), Caitlyn będzie zdobywała mniej AD co poziom, a jej Rozjemca z Piltover będzie mniej bolesny po trafieniu pierwszego celu. Wśród innych zmienionych postaci są Akshan, Amumu, Twisted Fate oraz najnowsza bohaterka w grze – Zeri.

Wzmocnienia Modyfikacje Osłabienia
Brand Ahri Akshan
Lillia Nami Amumu
Quinn Caitlyn
Corki
LeBlanc
Senna
Twisted Fate
Zeri

Pełną listę zmian w patchu 12.3 znajdziecie poniżej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Displate partnerem Echo Esports, najbardziej utytułowanych graczy World of Warcraft wszech czasów

Echo Esports to profesjonalna organizacja gamingowa założona w 2020 roku przez najbardziej utytułowanych graczy World of Warcraft wszech czasów. Teraz...