STS
Cinkrof League of Legends
fot. ESL/Adam Łakomy

BDS lepsze od Astralis w LEC. Cinkrof i spółka z drugim zwycięstwem

Na start trzeciej kolejki wiosennej edycji League of Legends European Championship Team BDS zmierzył się z Astralis. Zespół Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego przed startem potyczki miał na swoim koncie jedynie jedno oczko, a jego przeciwnik nie miał żadnego. Po stosunkowo wyrównanej batalii ekipa polskiego leśnika do drużynowego dorobku dopisała drugi punkt.

Team BDS Team BDS 1:0 Astralis
Adam
Olaf
WhiteKnight
Kennen
Cinkrof
Diana
Diana Zanzarah
Viego
NUCLEARINT
Twisted Fate
Dajor
Sylas
xMatty
Jinx
Kobbe
Xayah
LIMIT
Nautilus
promisq
Rakan

Cinkrof w natarciu

Tabelę wyników bardzo prędko otworzył nasz rodak, który już w trzeciej minucie znalazł się w przeciwnej dżungli i zgładził Nikolaya „Zanzaraha” Akatova. Niedługo później zawitał również na środku, gdzie posłał do grobu przeciwnego midlanera. To właśnie dzięki wczesnej aktywności Rokickiego BDS wysunęło się na delikatne prowadzenie w funduszach. Przewaga ekipy 24-latka przejawiała się nie tylko w złocie, ale i w zabitych smokach i stworach.

Mimo próby odpowiedzi na zagrania zespołu niebieskiego poprzez wyeliminowanie jego duetu Astralis nadal było daleko w tyle. Ba, puste zabójstwa nic nie dawały, gdyż formacja z Polakiem w składzie stale powiększała różnicę w kapitale. W okolicach dwudziestej minuty BDS postanowiło zaatakować Barona, lecz ostatecznie zakończyło się jedynie na próbie. Warto zaznaczyć, że Cinkrof w tym momencie rozgrywki legitymował się statystykami na poziomie 6/0/0.

BDS z drugą wygraną

Około 24. minuty podopieczni Fabiana „GrabbZa” Lohmanna udali się w stronę dolnej rzeki, aby zdobyć Duszę Smoka Piekielnego. Drużyna Zanzaraha co prawda rzuciła się na desperacką próbę podjęcia chociaż walki, jednak tylko pogorszyła swoją i tak już opłakaną sytuację. W efekcie AST oddało nie tylko dwa zabójstwa, ale i smocze wzmocnienie. Koniec spotkania zatem zbliżał się wielkimi krokami. W 29. minucie Cinkrof i jego kompani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli prowadzić mecz ku zakończeniu. To ostatecznie wydarzyło się niecałe trzy minuty później, kiedy BDS ukatrupił Barona, a następnie wtargnął do bazy rywala, niszcząc momentalnie Nexus.

Za moment na Polach Sprawiedliwości pojawią się gracze MAD Lions oraz EXCEL ESPORTS. Będzie to pierwsze spotkanie Mihaela „Mikyxa” Mehle’a w barwach XL. Wszystkie mecze z polskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube, a także na oficjalnej transmisji na LoL Esports. Po więcej informacji dotyczących tej odsłony czołowych europejskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
neilzinho, G2 Esports, VCT

Były trener dywizji VALORANTA G2 znalazł nową drużynę

neilzinho za wielką wodą Tym okazał się Neil "neilzinho" Finlay. Brytyjczyk w przeszłości związany był ze sceną Counter-Strike'a, gdzie pełnił zarówn...