STS
BLAST Premier NAVI s1mple
fot. BLAST/Michał Konkol

BLAST Premier Spring Groups powraca. Czy NAVI utrzyma się na powierzchni?

Po kilku dniach przerwy wiosenna faza grupowa BLAST Premier 2022 powraca. Przed nami mecze w ramach drugiej fazy, gdzie nie będzie już tak kolorowo, jak w fazie pierwszej. Tym razem bowiem na błędy nie będzie można już sobie pozwolić, bo te mogą być brzemienne w skutkach.

Miejsca na błędy nie ma

Z nożem na gardle do gry przystąpią m.in. mistrzowie świata z Natus Vincere, którzy zatrważająco słabo wypadli w fazie grupowej. Liderzy rankingu HLTV przegrali zarówno z MIBR, jak i Astralis, przez co play-iny rozpoczną już w pierwszej ich rundzie. Rywalem Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i spółki będzie odmieniony skład Teamu Liquid, który na razie także nie zachwycił. Ekipa wzmocniona Joshuą „oSee” Ohmem, Richardem „shoxem” Papillonem i Nicholasem „nitr0” Cannellą także nie włączyła się do gry o czołowe lokaty w swoim zbiorze, chociaż jej akurat udało się zgarnąć chociaż jedno zwycięstwo. Pytanie tylko, czy będzie miało to dziś znaczenie? Wszak na papierze to NAVI jest murowanym faworytem i każdy wynik inny niż spokojna wygrana graczy z regionu CIS będzie ogromnym zaskoczeniem.

W międzyczasie na serwerze pojawi się także wywołany wcześniej MIBR. Brazylijczycy, których w roli zmiennika wspomaga Breno „brnz4n” Poletto z akademii, podejmą powołaną niedawno do życia nową piątkę Complexity Gaming. Ta nadal czeka na pierwsze w tym roku zwycięstwo i dziś musi po nie sięgnąć, jeżeli nadal marzy jej się występ na wiosennych finałach BLAST Premier. W podobnej sytuacji jest także inny przedstawiciel Ameryki Północnej, czyli Evil Geniuses. Podopieczni Damiena „maLeKa” Marcela staną naprzeciwko BIG, co także dla nich będzie szansą na premierową wygraną w sezonie 2022. Ale o tę nie będzie łatwo, bo to zdecydowanie Niemcy uchodzić będą za kandydatów do wygranej, EG będzie musiało więc postarać się o niespodziankę.

Czwartkowy harmonogram BLAST Premier Spring Groups 2022:

3 lutego

1. runda play-inów

13:00 Complexity Gaming vs MIBR BO3
16:30 Natus Vincere vs Team Liquid BO3
18:30 BIG vs Evil Geniuses BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat finałów BLAST Premier Spring Groups 2022 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Autoryzacja. Poradnik dla opornych

Teoria Proces autoryzacji wypowiedzi w Polsce opisuje prawo prasowe. To ustawa jeszcze z poprzedniego wieku, która po raz ostatni znowelizowana zosta...